На першу сторінку
 
РеєстраціяЗайтиВідновити доступ
ЛітКлуб лого
всі твори проза поезія інше рецензії форум автор

на твір «Феноменологія зради» автора rutko

parodia, maniak, 14.02.2009 рокуШановний Авторе. У мне виникло бажання написати вам свій відгук.

хм... з чого б мені почати...

структура у тексті дійсно присутня... Гарно передані часові рамки. Непогане відчуття простору...

Нажаль я не можу Вам сказати, що ваш твір чудовий і емоційний...

Першою Вашою помилкою було почати текст словами "У статевому акті ..."

- Ваші роздуми на цю тему просто убивають.

Моя думка- якби забрати перший абзац... а третій перефразувати і поставити на початок... Було би краще.

А ще ліпше, забрати усі роздуми. Показати пристрасть, відчуття... Так ні. Ви розбавляєте усе притягнутими за вуха фразами, у яких більше поверхневості ніж необхідного змісту...

поясніть мені що це за речення????

"Снилися знову руїни храму в Язлівці, готичного, самі стіни, пописані ґрафіті, стрілчасті склепіння на тлі неба, пам’ятаю, знудило, як побачив там використаний презерватив."

- воно надто довге. З нього три коротких зробити можна... невеличкі речення сприймаються краще. Ви ж самі, мабуть, це розумієте.

Щодо самого змісту даного речення. Головного героя (а я так розумію, це Сергій) - знудило при вигляді власного використаного презерватива? Склалося враження що герой педант... однак з наступної частини я роблю зовсім інший висновок...

Чесно кажучи, друга частина твору, а саме "Дзеркальна", не з найкращої сторони показує Вашого героя. Це типовий самодур, який у своєму житті нічого окрім власних бажань не бачить. А роблячи помилки, намагається перекласти їх вирішення на плечі інших. В даному випадку, натякає знайомій, що винна вона сама. Та й ваша Аліна... невже жінки так себе не поводять? А Ви упевнені?

А цей діалог між Сергієм і Аліною... жах, ну просто перший раз в перший клас...

З тим же успіхом Ви могли написати: "ну перепихнулися... і шо?" (хоча при такому формулюванні даного питання емоцій було би більше))) )

Частина третя, кгм... філософська... Вам не казали, що зміст частин не відповідає назвам? Ні? Ну то я вам кажу. В цьому тексті філософією не пахло, не пахне і пахнути не буде. Хіба що Ви додасте трохи роздумів. У вас же є думки в тему даного твору, але без прив'язки до сюжетної лінії? Щось схоже на початок Теологічної частини? (мені цікаво де ви там теологію знайшли, тикніть пальцем! виділіть жирним шрифтом!)

Те що в цій філософській частині описуться--- це не роздуми, не філософія і навіть не філософствування. Це намагання описати внутрішні переживання героя, його почуття (до того ж не надто вдале намагання).

Хотілося спитати, а чому ваш Сергій не задумується над своєю зрадою?

Його чомусь більше турбує непотрібний баласт у вигляді коханки, а не те як до його зради віднесеться його дівчина.

Судячи з його поведінки,а також з поведінки Яни- вони не кохають один одного. Вона здатна відмовитись від свого хлопця з яким(я так розумію) живе інтимним життям тільки за його нудність??? Будь-яка дівчина спочатку розібралася б, чому її хлопець став таким. У них на роду так написано: у всьому, що має відношення до стосунків- розбиратися.

Чесно кажучи описання стосунків у вас також не вражаюче. Все награне, безвідчуттєве, не емоційне. У мене як читача, склалось враження, що Ви за вуха притягли усіх без винятку персонажів.

Сергій і Яна схожі на осіб яких просто зв'язали докупки на деякий час. Аліна взагалі виглядає так, ніби зараз викрикне: "заберіть мене з цього твору!!!".

Єдиний хто з цієї компанії виглядає живим і на своєму місці, так це оператор... от біля цьго персонажа сміливо можна ставити галочку з написом "вірю"

По-ідеї це все, що мені хотілося Вам повідомити.

Читати коментарі (15)
Рейтинг Оцінили Переглянули
5 nr , Дана Кваша , Tytolov , Denya , Толік Естер. 1548
( написати коментар )
Патлатий
2009-02-14 19:13:37
Гм, в принципі, я нейтрально ставлюся до твору, на який написано рецензію. Але хотілося б зробити кілька зауважень-порад автору рецензії. По-перше, було б добре, якщо це не робиться автоматично, то зробити вручну: дописати в тексті посилання на твір, на який написана рецензія (і/або автора) для зручного переходу. Типу: Рецензія на твір http://litclub.org.ua/texts/show/4399/ автора http://litclub.org.ua/users/profile/rutko/. По-друге, я ще можу зрозуміти граматичні помилки в текстах творів, але в текстах рецензій, я думаю, варто вже бути уважним і описок не робити.
(відповісти)
Ivan Saveman
2009-02-18 01:47:13
ти шо, апщє вася? по моєму тут чувак розглагольствує, а не граматику викладає. критика тупо ахуєнна! хулі дойобуватись до кнопок? да, тут би була файна дискусія...
(відповісти)
Патлатий
2009-02-18 08:49:14
Гггг, а я не помітив ніякого змістовного філософування, чи то пак, "розглагольствування" А твоя критика просто виблискує інтелектом =))))
(відповісти)
Ivan Saveman
2009-02-18 22:28:37
йди на хуй! ти тупарь
(відповісти)
Патлатий
2009-02-19 12:18:25
Ти думаєш, що в українській мові існує слово "тупарь"? Вау, ти перший ідіот, що написав "на хуй" окремо.
(відповісти)
Ivan Saveman
2009-02-20 04:43:29
я їбу куда світ катиться! ладно, проїхали
(відповісти)
Патлатий
2009-02-20 18:11:49
З ідіотами навіть нецікаво вести інтелектуальний поєдинок. На незаперечні аргументи про їхню розумову відсталість вони можуть лише продовжувати відповідати матюками, образами або беззв'язним бурмотінням, позбавленим змісту.
(відповісти)
Denya
2010-12-15 12:48:51

коротше кажучи з усієї каші вашої розмови я знайшов тільки одну раціональну ідею (раці-ональну), при рецензії на твір прикріпляти ссилку на твір, а було б ще краще, щоб і сам твір )))

(відповісти)
nr
2009-02-19 01:38:18
Як на мене, ця рецензія заслуговує на позитивні відгуки більше, ніж вихідний твір. Мені її читати було принаймі цікавіше.
(відповісти)
oknorello
2009-02-22 03:40:54
дякую, посміявся. хотів навіть пройтися по рецензії, але посміявся і передумав. короткі речення-аа. умора! прям як у moralisators. це чудова думка! пиши ще!
(відповісти)
rutko
2009-04-03 16:02:34
Дякую за рецензію!!!!! Ваші слова ще раз переконали мене в тому, що естетичний ефект, який я хотів досягнути твором, справді досягнений: ви дуже адекватно ставитеся до героїв твору, саме такими я й хотів їх зобразити! Особливо дякую за Аліну ("викиньте мене з цього твору!" - супер! влучно! життя таке, що часом хочеться так закричати, але, нажаль, життя не комп*ютерна гра). Щодо термінології назв: феноменологія - у вузькому значенні, філ. метод аналізу явищ, що з*являються в полі свідомості без розгляду реального існування речей, які ті явища проджують; - у широкому значення (яке в даному творі й використовую!), опис явищ без оціювання, "так, як вони є"; теологічна частина - тут, частина, для зрозуміння якої потрібно інтерпретувати її в ключі потойбічного (ангели, демони, храми...); дзеркальна частина - тут зрозуміліше, герої та їхні вчинки повстають взаємними відображеннями, зрада зради зради ітд.; філософська частина - тут, частина, яку потрібно сприймати в опозиції до теологічної, тобто без потустороннього, без символів, алюзій ітд., події розгортаються так, як розгортаються, тому вона й заключна для феноменології ;). Я сам оцінюю цей твір на 3+, він належить до тієї групи моїх творів що й "Емпірії", в яких я просто експериментую з формою, тбт. вчуся писати прозу. Особисто вважаю, що "Мізерікордія" - це більш відвертий мій твір, не говорячи вже про "Тріумф". Ще раз дякую за рецензію!
(відповісти)
Denya
2010-12-15 13:04:08

по перше - секс і теологія так само пов"язані як м"ясо з ковбасою, тобто найбільш виявлена думка "я ще ніразу не робила ТО з ортодоксальним євреєм, треба якось спробувати, може є щось в тому особливе?", да ніхуя нема особливого, і гарного нема, секс він і в людей і в тварин потворний і до релігії ніякого відношення немає, хіба що надуманого.

 

філософія - ти що формуєш новий левел? твій член як був свого розміру до попереднього траха, таким і лишився, якби він в мене виростав на пів сантиметра після кожного разу, мабуть був би вже трьохметровим як мінімум! ну то не важливо, важливо ж філософія і знайдений гандон біля церкви. а не похуй? може вітром надуло! і шо? справді про то треба писати?

 

зрада - єдине з чим я згоден, вона є лише формальністю, для хлопців кожна наступна дівчина то є просто "ще одна дівчина". ми є опосуми, ми трахуниии, відносини для нас то просто формальність штампу в паспорті. щодо дівчат - вони надто багато значення віддають відносинам, та ж що - піди поїбись наліво, тобі ж хочеться, ну називатимуть 3 місяці курвою, потім забудуть, зато отримала те що хотіла ))). саме так і є у хлопців. хочеш - зраджуєш, хочеш - не зраджуєш, вибір за тобою.

 

до автора - називайте твір простіше. назва характеризує зміст. якщо твір про курву, назвіть якось подібно, без сраної теології, філософії і надуманих мовних злоїбучих прийомів, просто курва, не більше ні менше. використовуйте простіші слова, не описуйте сраний епатаж а-ля "я знаю складні слова". більшість читачів ліниві і без того, їм по вашому що на вікіпедію іти дивитися те, що означає ваш наступний висєр? чи ви сам такий завзятий що лізете в словник Даля щоб наступне речення розпочати?

 

 

основний задум твору - передмова, сюжетні лінії, антракт.

 

всьо піздєц твір написаний, не розжовуйте соплі під час самого твору, нехай читач сам думає, що відчуває той чи інший персонаж в той, чи інший момент! ви просто не даєте їм шансу, шановний.

 

життя не комп"ютерна гра - звісно я з цим згоден, я не згоден з тим, що читач хоче бачити в книзі щось особливе, він хоче побачити щось надзвичайне, а те про що написано у вашому творі пережив як мінімум кожен мій другий знайомий, тільки все було веселіше і без страшних йоаних теологій і філософій, поєбалісь разбєжалісь.

 

антракт бля. занавєс!

(відповісти)
Микола Нечета
2010-12-18 15:22:19

Молодняку важен секесный аспект жизни. Из за глупых предубеждений и комплексов, порождённых строгостью воспитания и разностью потребностей парней и дам. Кажется об этом и шлось в запостченном мною "О ебле, и вообще, о творчестве". Иногда страх забеременеть просто делает девок фригидными. Для многих минет - лучшая канфета. А парни, не пройдятсь "по тылам", не кинув лысого на клык, между сисек, в ухо, или в подмышку, считают что ещё не любили по-взрослому. Плохо когда воспитывает улица. Читайте Каму-с-Утра, книга любопытная.

(відповісти)
Denya
2010-12-20 14:26:45

Кама - ответвление от большой Лены реки :-)

 

в книге любви написано для всех одинаково "секс без любви это мастурбация", так что трахаться налево и направо нету смысла впринципе. делайте это с любимым человеком и получайте удовольствие :-)

(відповісти)
Дана Кваша
2010-02-12 13:14:45
зате в рейтинг найкращих творів "Феноменологія.." потрапила
(відповісти)
( написати коментар )