На першу сторінку
 
РеєстраціяЗайтиВідновити доступ
ЛітКлуб лого
всі твори проза поезія інше рецензії форум автор

Anthropoid Dove. Позначити непрочитаним.

Фома Пугаляк, 12.05.2010 рокуЧому, власне, даючи ім’я героїні впадаю в залежність, схожу до нікотинової? Все можливо пояснити синонімічними рядами – Валя/гори, Надя/парк, Оля/Коломия, Василина/Бурштин, Ганна/Дрогобич, Марія/Чукаріна, Віта/Шешори, Іванна/центр, Оксана/супермаркет, Люба/технікум, Ліна/гуртожиток ітд. Однак, поміж тим можу таки знайти пару непозначених топонімами імен як от, Віра, Мар’яна, Дарія чи Роксолана або ж Олеся. Задля чого, відшукуючи в закамарках пам’яті те „вирішене” ім’я всміхаюся, в надії не знайти паралелей? Навіть більше – для чого в кобіт, котрі якось зостаються свідомо у тобі не залишається вибору щодо того, як з тобою бути чи бути з тобою? Тобто ні – їх, виходів з нейтральних відносин залишається два, ти їх знаєш і віриш. Один – стриножити путами еротичного потягу, маючи при цьому надію якось та й змінити тебе згодом, підлашувати в необхідне творіння жіночої думки. Невже завжди основою стосунків постає загалом приємна концепція найменшого спротиву? Така, яка має на меті спрощувати почуття до простих конструкцій типу «вставляє - отже коштує»? Наприклад, - я сьогодні з тобою піду туди-то, якщо ми наступного тижня підемо туди-то або те-то, те-то.

Нехай. Є можливим намалювати схематично ідеальні стосунки, не будучи при цьому банальним у висловлюваннях та ошуканим в думках. Про це пізніше. Щодо якогось Нестора, скажімо. Йому бажається бути потрібним – ото й знаходить такий вид душевного задоволення у праці. Хочеться пристрасті – віднаходить в не таких вже й дешевих (ну що ви, часи міняються) дівчат-однонічок. Захотів тепла – зібрався нашвидкуруч і доплентав до батьків чи друзів. Хочеться розуміння – склав наплічника, затягнув шнурок зверху і гайнув кудись подалі на природу поміж трьох сосен (тих, котрі вже ліс). Зрештою, що поганого в відсутності істоти, що буде з тобою мордуватися довше ніж кіт чи пес? Тут ми з Нестором сильно скорочуємо обсяг думок, переймаючись більше тим, що треба би батьків потішити внуками, та самому стати татом аніж бути комусь чоловіком. Ото тобі й не пре на дівок після таких висловлювань, - сказала знайома. Кинь цю бридню про аморфне світове начало, - відповів я, - і про те, що всі слова знаходять адресатів – до тебе ж мої посилання не доходили, що з того що нам було по чвертці і ти самотня і я не зовсім чийсь? Звичайно, все вказане в цьому абзаці поки ніяк не відноситься до ідеальних стосунків. А хочете? Вони, ідеальні, змальовуються у всіляких книженціях. Найгіршим наслідком є те, що тих ідеалів багато й, буває, ти забираєш чийсь.

В мене є знайомий, який дотепер не вирішив яку ж саме хоче кобіту. Здавалось би, так легше – хапнув що підвернулося, тобі й так зараз байдуже. Ні, хочеться буденної романтики. Звідки ж її взяти, - повторюю йому, - ну звідки візьметься слово, якщо нема думки? Хіба матюки одні, та й то нецікаві. Прийде, - каже той. Прийде і підніметься буря, пил, звірі мовчатимуть шалено, квіти всихатимуть від заздрощів та люті коли вона проходитиме біля них і ланцюги моєї свободи тріснуть, оголивши зап’ястя для нових оков. Пива вже нема? Нема, - кажу, - вусаті дядьки, що сидять біля під’їзду наїжачуться, коли п’ють вечорами на імпровізованих стільцях пиво, кажуть нема, сину, вже 10 років його. От і нас не буде за десяток, якщо так далі піде, пора, хлопе, шуршати фам, плодити дітей і заводити на господарстві авто. Отак.

Часто думалося, лежачи біля вже сонного дівчати, - як би то кльово було читати думки після сексу, вслухатися в шерех плинних думок і влазити в чужі спогади. Тільки не мрії, думалося тоді, тільки не вони – навіщо мені бачити свою згубу, нехай навіть уявну? Що я б міг подумати чи сказати подумки про себе в чужих забаганках? Disculpa amor*, але мрія це велике свинство? Чи, знову перефразувавши Хічкока, заявити, що найкращий коханець, звичайно, у мріях, бо поганого можна скромно стерти? Зрештою, заспокоюєш себе, кобіта може зараз мріяти тільки про ще одну дозу сексу, - ти ж не Петя Марево**, щоб за тобою пісяти кипятком?

Передумав писати про схему ідеальних стосунків. Тут наче воно й не потрібно щось писати про це – доказів же нема, так само як і спростувань.

На тому закінчую мейла, друже, бо маю йти на здачу охорони праці, прикидатися дурнем. Віддався миттєвій (?) слабкості, пишучи про відносини. Зараз, бути чесним, турбує лише одне явище – чому коли їду маршруткою (наприклад, 67) то в будинку 249 на Городоцькій у вікні з координатами [2,2] завжди (підкреслюю! завжди) стоїть чолов’яга в трусах і курить через кватирку – він що живе там, на підвіконнику?

------

* - вибач, кохана (ісп.)

** - мається на увазі Бред Піт.

Читати коментарі (16)
Рейтинг Оцінили Переглянули
4 Катерина Ляшевська , Грета Едель Вейс Лiлл , slavchyk , Роман Миронов. 900
( написати коментар )
Катерина Ляшевська
2010-05-12 16:11:25
Усі ми по-своєму страчені...
(відповісти)
Хмарка
2010-05-12 18:46:29
споживання речей/явищ/людей ніколи не дорівнюватиме щастю
(відповісти)
Фома Пугаляк
2010-05-12 19:31:25
ви математик?
(відповісти)
Хмарка
2010-05-12 19:45:18
ні, просто люблю математику, прикладну)
(відповісти)
Хмарка
2010-05-12 18:49:55
знаєте чим вимірюється багатство)? - задоволеністю життям і щедрістю теж і з коханням/любовью, відчуваєте зв'язок?
(відповісти)
Фома Пугаляк
2010-05-12 19:31:38
ні. поясність.
(відповісти)
Хмарка
2010-05-12 19:44:12
кохання з любов'ю виникають, коли в людині є surplus, внутрішнє багатство(див. вище) мати гроші+жадібність=бідність мати когось+невдоволення,претензії,вимоги...=все що завгодно, тільки не любов водночас, бути задоволеним - не дорівнює бездіяльність, любити=діяти
(відповісти)
Фома Пугаляк
2010-05-12 19:56:00
хрінова математика. вона незворотня. нате вам наслідки. бідність+щиросердність = гроші. не намагався позитивно писати, хоча це раз-два плюнути). коли голодний, то романтика в голову не лізе. це основний закон.
(відповісти)
Хмарка
2010-05-12 20:12:16
а ще чула: бідність=лінь=байдужість а може Боже випробування чи гнів Богів а може карма а може демони разом із духами взагалі то , про гроші я не говорила) незадоволеність не залежить від грошей, це стиль життя, який дорівнює *відсутність*, незалежно від кількості нулів після цілого числа до коми, або від кількості коханок
(відповісти)
Хмарка
2010-05-12 20:15:59
тоді це хімія)
(відповісти)
Хмарка
2010-05-12 20:30:35
в універі викладачка з "Етики та естетики сімейного життя" (від самої назви можна довго сміятись) вчила віднаходити свою "половину" сама вчетверте тільки-но розлучилася і частенько розповідала про свого п'ятого обранця-щасливчика, якому надзвичайно пощастило її зустріти))) так от, є багато різних пунктиків: від кольру, форм і розмірів (важливо, щоб і форма п'яток підійшла - була у половинок різною)) до зірок та іншої хіромантії))) ... цікаво, з яким номером вона тепер
(відповісти)
Анничка Ангелослова
2010-05-12 21:49:22
Чимось близьке і водночас далеке, позначу непрочитаним. Кожна вулиця має своїх диваків, чесно кажучи ніколи не помічала вашого, хоча наступного разу придивлятимусь=)
(відповісти)
in_a_landscape
2010-05-13 13:01:50
Я пропоную замість ітд - тощо. Так якось краще.
(відповісти)
Фома Пугаляк
2010-05-13 13:43:38
не хотілось би. тощо вживається радше в строгому науковому викладі, чого хочу уникати)
(відповісти)
in_a_landscape
2010-05-13 21:34:10
Може й маєте рацію стосовно свого тексту, проте я вважаю, що ітд варто потіснити з ужитку словом тощо, яке, наприклад, я вживаю цілком як розмовне. Слово-абревіатура - б-р-р-р. Так само, як бомж-абревіатура, до того ж, іншомовна, заслуговує на витіснення словом безхатченко. Йдеться про стандартний літературний вжиток, звичайно, у вмотивованих випадках можна вживати й інші варіанти.
(відповісти)
Фома Пугаляк
2010-05-14 00:26:21
таки напевно наслідок останніх розмов. витісняти те, що належить мові не варто.
(відповісти)
( написати коментар )