На першу сторінку
 
РеєстраціяЗайтиВідновити доступ
ЛітКлуб лого
всі твори проза поезія інше рецензії форум автор

Супернова

in_a_landscape, 04.10.2010 рокуПротягом трьох місяців я сам знаходився на станції спостереження за потеційною суперновою, зіркою Ета Кіля. Всі мої колеги відлетіли зі станції три місяці тому, оскільки були всі ознаки загрози близького вибуху зірки, і вирішили, що далі тут лишатися небезпечно. День тут складається з 26 годин, а місяць – з 55 днів, так що це більше, ніж ви подумали. Мені все було байдуже, я лишився. Зірка якраз заходила за обрій місяця, на якому знаходилася станція. Божевільні протуберанці, що висвітлювались в небі, свідчили про близький кінець світила. Згодом тут мала утворитися чорна діра.

Сьогодні я бачив три літаючі тарілки, що прилітали з частини Мультивсесвіту, де розповсюджений культ Ардженти. Ці зарази ніколи не вступали в контакт, подейкували що вони своєю появою попереджали про близький вибух зірки. Це були найдосконаліші летальні апарати, що не фіксувалися нашою апаратурою. Вони мали духовну природу. В цьому полягає причина неможливості їхнього спостереження військовими радарами, які неспроможні зафіксувати духовну сутність. Перші космічні летальні апарати прилетіли до нас саме з регіонів Мультивсесвіту, де розповсюджений культ Ардженти. Арджента – це прозорі дзеркальні світи, які є плинними еманаціями духовних сутностей.

Але мені все було байдуже – я спустошував запаси коньяку і сигар під музику групи The Princess of Whales (Принцеса Китів). Експресивний надривний голос співачки лунав з безнадією над вишуканим контрапунктом ансамблю. Це моя улюблена група, і в поєднанні з алкогольно-наркотичним сп’янінням її музика створювала відповідний есхатологічний настрій. Все одно запаси алкоголю вже нікому не знадобляться, тут просто нікого нема, а апаратура однаково працює в автоматичному режимі.

В стані сп’яніння я розмірковував над теорією паралельного простору. Новітня ідея полягала в тому, що будь-який об’єкт міг знаходитися в багатьох точках одночасно, і щоб долати відстань між ними, зовсім необов’язково було переміщуватися в фізичному просторі. Це ж треба було опинитися аж тут, на орбіті Ета Кіля, щоб в мене так просвітліло в голові! Іншою ідеєю було те, що будь-яка духовна сутність могла знаходитись в багатьох точках космосу водночас. Ці паралельні планети якби непомітно відрізняються одна від одною географією, історією, топографією, маючи водночас і багато подібного. В деяких паралельних просторах ще існує Радянський Союз, в деяких Америка тоталітарна тощо. Так, існує один паралельний простір, де до складу Радянського Союзу входить Угорщина, проте в Сибіру існує Іркутська Демократична Республіка, яка знаходиться з Радянським Союзом в стані неоголошеної холодної війни (після гарячої). Я там служив у армії. До речі, в тому світі на небі два місяці, а Африка схожа по формі на Антарктиду. Я це зрозумів вперше, вийшовши в аптеку за ліками. Був приємний весняний сонячний день, і я повільно йшов вулицею, медитативно посміхаючись сонячному промінню. У вранішньому небі якраз світилися два супутника Землі. В аптеці я купив дві пляшки мінеральної води, і тільки повернувшись додому, я зрозумів, що це мінеральна вода з іншої планети, з чотирьохсотого рівня, як сказав мій внутрішній голос. З якою насолодою я її пив! Незабаром послідувало багато відкриттів.

Раптом на екрані дисплею висвітилося повідомлення про електронний лист, в якому зазначалося “відстань до відправника – 150 світлових років”. Я відкрив листа.

Нижайше кланяюсь досточтимому господину П!

Пишу Вамъ сіе письмо, дабы сообщить, что вскорости буду пребывать в окрестностяхъ вашей планеты. Посему ничтоже сумняшеся прошу Васъ, при изъявленіи Вашего согласія, сообщить, когда у Васъ будет свободная минутка, дабы посвятить ея общему времяпровожденію на орбите и обмену мнѣниями, для преумноженія обоюднаго пониманія сложившихся обстоятельствъ.

Ибо же позволю себе привести примеры, извѣстные изъ исторіи, для подтвержденія полезности сего времяпровожденія, когда мужи достославные, какъ то Аристотель въ Аѳинахъ со своими учениками прогуливаясь, вели поучительныя философскія беседы, преумножая изъ привычки сей пользу для своей славной греческой школы. Сіи прогулки имѣли названіе перипатетическихъ, отъ греческаго корня, означающего сіе понятіе.

Поелику проводить время в обоюдополезныхъ беседахъ не единожды надежду питаю и впредь, ожидаю отъ Васъ благосклоннаго ответа, за который пребуду много благодаренъ.

Засимъ остаюсь Вашимъ покорнымъ слугою,

Птица Сиринъ

Хто б це міг бути, подумав я.

Тут мій погляд упав на герань, що самотньо мерзла на балконі. Треба було негайно занести її досередини, щоб бідна рослинка не загинула, бо було вже дуже холодно. Я вистрибнув на балкон, обережно переніс її до кімнати і поставив на вікно. Голос солістки групи The Princess of Whales (Принцеса Китів) ширяв над покинутим простором станції.

Раптом колосальний спалах висвітлив крайнеба. Це була перша хвиля вибуху супернової. Гігантський удар вщент розбивав планети, несучи смерть і руйнування на багато світлових років навкруги. На небі багатьох світів спалахнула надяскрава зірка.

Читати коментарі (4)
Рейтинг Оцінили Переглянули
4 здивований , Андрій Voron , juraho , Оксана Лепак . 763
( написати коментар )
здивований
2010-10-04 22:13:11
норм
(відповісти)
Андрій Voron
2010-10-06 11:34:49
Хоча об "я" та "мене" очі постійно зашпортуються
(відповісти)
Микола Нечета
2010-12-20 13:33:05

Протуберанці, від латинського тубер - бугор.

(відповісти)
Denya
2010-12-20 14:16:13

розповідь про те, як вибух зірки убив герань.... ммммм..... ))))

(відповісти)
( написати коментар )