На першу сторінку
 
РеєстраціяЗайтиВідновити доступ
ЛітКлуб лого
всі твори проза поезія інше рецензії форум автор

Терра А

in_a_landscape, 14.01.2012 рокуПізній вечір. Я стою на кухні і напружено вглядаюся у вуличний рух. Горить газ на плиті. Щось незвичне у всій цій ситуації. Раптом усе стає зрозуміло – я знаходжуся у іншому світі! – так, це інший світ – все ніби те саме, ті самі контури будинків, та сама вулиця, але водночас все якось непомітно змінилося. Щось негаразд з геометричними лініями. Це інший світ. Раптом машина на вулиці завмерла на повному ходу. Це кінець світу. Мабуть доведеться померти. Час зупинився. Хочеться приготувати чай, але часу вже немає. Вага тіла помітно збільшилася – стало важко пересуватися. Машина раптом знову рвонула з місця і поїхала далі з великою швидкістю. Вимикай вогонь і йди до ліжка – краще зустріти смерть лежачи. Ледь доходжу до ліжка і раптом чую голос – Чорнильниця-тарган, Чорнильниця-тарган, Чорнильниця-тарган. Влігся у ліжко. Голос не замовкає. Чорнильниця-тарган. Чорнильниця-тарган. Все тіло дуже важке – неможливо поворухнути жодною його частиною. Голос повторює весь час одне і теж. Ось так і смерть прийшла. Чорнильниця-тарган. Чорнильниця-тарган. Тіло розчавлене силою тяжіння – ніхто не може поворухнутися. Чую внутрішні голоси сусідів, всі розчавлені силою тяжіння. Все. Це смерть. Проте досить спокійно. Чутно тільки, як машини раз-пораз проносяться повз на вулиці. Водій не знає, куди їде – здається він тут вже був п’ять хвилин тому. Так проходить близько години. Чорнильниця-тарган. Чорнильниця-тарган. Раптом чуються голоси, бачу внутрішнім зором їхні обличчя, милі обличчя – вони розмовляють українською, проте речення якось дуже дивно і незвично сформовані, інакша особлива лексика – це інші світи. Я не можу запам’ятати, про що вони говорять, їхні репліки не досягають рівня свідомості. Кілька облич промайнуло. Пізнаю свою милу дівчину. Пройшло ще десь близько години. Чорнильниця-тарган. Чорнильниця-тарган. Світає. Вся ніч промайнула за дві години. На небі летять птахи, розбігаються гавкаючи собаки – всі тварини відчувають кінець світу. Здається навіть, що собаки щось говорять – про те як насувається апокаліпсис. Птахи полетіли в інший бік. Блискавка. Хоча ні, здається нічого. Так само важко поворухнути хоча би рукою. Проте хочеться хоч трохи змінити положення. Nice, feely – голос змінився, він ніби запрошує поворухнутися. Ось, так краще. Nice, feely – голос ніби заохочує. Nice, feely – а справи не такі кепські. Відчуваю спрагу – може спробувати її втамувати?

Хтось на вулиці голосно волає: Терра те Аллаха Віджрікілайх! Терра те Аллаха Віджрікілайх! Це означає Поважайте Землю Аллаха! Почали роз’їжджати пожежні машини і полювати за всіма. Під’їде вона до мого будинку чи ні?

Я встав і почав відмірювати кроками геометричні фігури. Поки я це роблю, вони мене не візьмуть. Якась машина заїхала у двір. Вони зайшли – але це не тут, це якийсь інакший світ. Я підійшов до вікна і висунувся у двір. Мабуть десь розірвалася атомна бомба – важко дихається, в повітрі якийсь кислотний запах. Я незчувся, як хтось увірвався до кімнати. Я не буду відходити від вікна, що б не трапилось, я знаходжуся у іншому вимірі – вони не зможуть мене відірвати. Кілька чоловік навалилися на мене. Paul, you must go with us! Paul, you must go with us! – волає якийсь голос. Я рвучко відхиляюсь назад і відходжу в іншу площину – тепер я сам. Вони розчаровано щось вигукують. Раптом я помічаю, що знаходжуся у кімнаті своїх студентських років. Я починаю нервово ходити, рука тягнеться до сигарети. Я курив п’ять хвилин.

Читати коментарі (0)
Рейтинг Оцінили Переглянули
2 Оксана Лепак , Катерина Ляшевська. 720
( написати коментар )