На першу сторінку
 
РеєстраціяЗайтиВідновити доступ
ЛітКлуб лого
всі твори проза поезія інше рецензії форум автор

Виклик з Макіївки

Дн Тм, 09.08.2012 року
Рецензія на твір «Homo profugos. Рукопис слюсаря Вагнера.» автораПам,ятаю наші дебати з автором про національну ідею для України. Я тоді написав щось на кшталт есею «Україні потрібні Бітлз», в якому - одним реченням перекажу - говорилось про те, що маємо шукати позитивні орієнтири для українців – в культурі, історії, спорті (щоб позбутись відчуття вторинності себе як народу), а для цього моїм співвітчизникам варто звільнити в собі творчі здібності, які є набагато потужнішими за європейські. Європа заклякла в декадентстві, там людям здається, ніби усе було, і фестивальні куратори шукають свіжої крові на Сході – і не дарма. Україна мені бачилась молодою і злою, а її форпостом – Донбас. Затятий і сильний, впертий і чесний. Той, якому байдужі несуттєві та тимчасові зміни довкола нього.

Як справжня фортеця Украйна з «Рукописів слюсаря Вагнера».

Хтось скаже, що середньовічна історія України в «Рукопису…» – рафінована, як олія у супермаркеті, брехня. Хоча, як Дюма-старший, Чупа використовує реальні події як гвіздок, на який чіпляє свою картину. І до того ж, не нам, людям з 2012 року, судити про правдиву історю, яку нищили, як Дмитро з «Рукопису…» з безлічі причин, і кожен трактував на свою користь. Трактував-перетрактовував, і тепер ми знаємо в якості нашої історії нескінченне цитування у кращих традиціях постмодернізму.

«Рукопис…» у першому ж реченні закликає передивитися історичну істину і перетрактувати історію іншим чином. Чином, яким, певно, і може бачити своє походження горда людина. Вона не може бачити її інакше, доведена до ярості скигленням побратимів та ницістю нинішніх вождів.

Цей голос з Макіївки, який називає собаками і московитян, і львів,ян – більшість з яких вже не бачать суті за снобізмом і погордою. Це провокація, яка проголошує Схід колисанкою великого народу, до якого, як до Ярограда, тягнутимуться люди з усієї країни – подалі від боягузтва та безликості співмешканців. Цьому народові тільки належить народитися, почати себе заново, всотуючи нових, сміливих людей з усієї території нашої держави.

Жодної недомовленості - у вічі ворогам.

Жодної нетерпимості - до інших. Звісно, в разі зустрічної поваги.

Жодних поступок - злочинцям серед свої співмешканців.

Тобі напевне слабо стати українцем. Це точно

Читати коментарі (1)
Рейтинг Оцінили Переглянули
1 Николай Православницкий. 800
( написати коментар )
Михайль Дедал
2012-08-09 02:11:02

якийсь трохи вирваний з контексту пост.

це заклик до боротьби.

а твір стане ідеологічною платформою - вибачте я трохи не зрозумів. просто не вистачає кілька слів, які щось пояснять.

(відповісти)
( написати коментар )