На першу сторінку
 
РеєстраціяЗайтиВідновити доступ
ЛітКлуб лого
всі твори проза поезія інше рецензії форум автор

Завдяки кому СУЧАсна ненька уРкаїна стоматологічну Академію має

Микола Нечета, 18.08.2012 рокуЯ не почну свою розповідь з "Ванс апон е тайм" як зазвичай починаються казки, бо історія ця вельми правдива. Вона продовжить цикл мемуарних заміток, що я розпочав своєю "Кросоткою". відразу оговорюсь що мова на сєй раз піде не про мене. Тож сталось це у ті самі 80-ті роки, коли капіталізм, як нас запевняла компартія, продовжував загнивати соціально, а соціалізм вже загнив капітально! Тодішній ПМСІ, як ми його називали "пеемсятник"переживав не найкращі часи. Славетна професура, що переїхала ще з Харкова, вже пішла на заслужений відпочинок, а підготувати нові професорсько-викладацькі кадри колишнє пультавське медилище, перепрофільоване у вуз, ще не встигло. Рівень викладання впав нижче плінтуса, особливо у групах, що вели асистенти, а не професура. Книжок підручників та атласів вкрай не вистачало, а ті що були , застарілі і подерті вже не задовольняли потреб студеїв. До того ж політика набору медалістів та льготників не сприяла високому інтелекту абітури, та і за гроші тоді теж лізло до вишу немало тупих мажорів, діточок компартійних босів та іншої наволочі. Крім всього іншого, ще неабияк заважала навчанню політика колхозів-навозів, коли студенти замість навчання іноді до самих морозів допомагали селянам збирати врожай, картоплю, буряки та іншу лабуду. Ті кому я надсилав свої спогади знають про що я кажу.

Отож чутки про неналежний рівень освіти дійшли до самої Білокам'яної, та і не дивно, бо які поганці лікарі знає кожен хто хоч раз потрапляв до лап отих ескулапів з бормашинкою :)Лікарів тоді наші вузи наштампували як собак нерізаних, і ті не поспішали їхати до села, а їхали чомусь в Ізраїль, чи одружувались с жидівками і все одно загадковим чином опинялись там :) Тож, до нашої рідної алма-мачухи завітала міністерська комісія з самого серця нашої Родіни - Маssкви. Посадили студеїв випускних курсів обох факультетів замість занять та лекцій на весь день писати міністерську контрольну роботу по всьому курсу пройденому у виші. У часі обмежень не було навіть підручниками можна було скористатись чи конспектами (хто взяв) коли комісії обридло сидіти в аудиторіях і вона попрямувала до фуршету з шампанським та іншими смаколиками, що підготувало гостинне керівництво. Ті преподи що мусили наглядати щоб студеї не підглядали кинолись щодуху допомагати тим хто ніц не петрив, але питання були підібрані таким чином, що ні підручники, ні конспекти не містили прямих відповідей на них. Рівень питань був таким що не кожен досвідчений лікар впорався б з ними. Ну ось наприклад таке: Тактика ведення хворого з острим апендецитом і гемофілією при неможливості оперативного втручання. Рівень викладання був не таким вже й низьким, але програма ледь встигала нам подати класичні випадки захворювань. Можливо комусь щастило і викладач дрючив їх по повній на кожному занятті з повною віддачею, але таких було не багато. Тож студеї випливали хто як міг, пораючись з надскладними завданнями, пам'ятаючи що порятунок утопаючих справа рук самих утопаючих.

Через кілька днів після отих подій одного студента у коридорі вуза на перерві між парами перестріла проректор по учбовій роботі, чи по науці і спитала, чи вона не помиляється і це саме він? Коли ж він підтвердив, що він саме той кого вона шукала, та схопила його руку обома руками і почала її гаряче тиснути. здається вона ладна була навіть розцілувати того студея. І ось що він від неї дізнався. Комісія вже майже закінчила перевірку і оцінку написаних студентами контрольних робіт і прийшла до невтішних висновків. Писали таку єресь, що на жодні вуха не налазила, а очі у перевіряючих лізли на лоба від подиву. Вже хотіли відправляти до міністерства звіт про вкрай незадовільний рівень підготовки студеїв і необхідність закриття вузу, як не здатного забезпечити належний рівень підготовки, якби не трапився приємний сюрприз. Натрапила предсєдатєль комісії на роботу отого самого студента, і яке ж було її здивування, коли вона побачила цілком адекватну роботу, був продемонстрований дуже високий рівень знань, який не поступався кращим московським вишам, належний рівень клінічного мислення, знання деонтологічних аспектів, класифікацій хвороб, фармакотерапії, рентгенології та і загального інтелекту.

Отже комісії стало очевидно, що про низький рівень викладання у виші не могло бути і мови, бо тоді блискуче написаної роботи просто не могло б бути у природі. Тож ректору було сказано прямим текстом самим очільником комісії: Ми вже хотіли направляти звіт про неналежний рівень підготовки і рекомендації по закриттю вуза, якби не оцей студент що переконав нас у протилежному. Ми лише будемо змушені передати значні зауваження в міністерство щодо політики приймальної комісії по льготникам та медалістам що потрапляють до вишу без конкурсу. треба більше приділяти уваги відбору студеїв за інтелектом, віддаючи перевагу сім'ям лікарів, а не колгоспникам від сохі, чи гегемонам від станка. Потім ці правила вступу таки були змінені, і всі йшли на екзамени на загальних підставах.

Епілог: отим самим студентом, завдяки якому наш вуз тоді не закрили і не перетворили на медучилище був той самий hryak, якого так зневажають туточки деякі недоумки. Подібно біблейському Лоту він врятував тоді честь вишу, який добряче попив йому крові, але видав таки свого диплома. Дотошний читач може спитати, а чому ж ти такий розумний теж не написав тоді гарно ту контрольну? відповідь проста - я тоді був не на випускному курсі, чи взагалі на БАМі, про що йдеться в моєму файлі "Новое Рабство", а цю вельми цікаву історію мені розповів братуха вже за десятки років від тих подій. Ще, від себе, додам, що аби тоді вуз розформували, то навряд чи він вже колись відновився б, бо було б втрачене головне - професорсько-викладацька база і славні традиції Харківської школи вчених медиків, кращі преподи б роз'їхались по інших вишах, чи викладали б в медилищі або працювали рядовими лікарями чи лаборантами, втрачаючи навички викладання і фах. Не були б построєні силами студентських стройотрядівців ні нові гуртожитки ні новий корпус Академії, ні корпуса обласної лікарні на базі якої тепер навчаються на найсучаснішому обладнані українські студенти і гості з багатьох країн Світу. І хоч би одна блядь з мінздраву нашої неньки уРкаїни подякувала хряку за отой невипитий кухоль пива, за безсонні ночі проведені за підручниками і конспектами, що врятували честь Alma Mater...

Читати коментарі (15)
Рейтинг Оцінили Переглянули
1 Сергій Нечета. 881
( написати коментар )
Макс
2012-08-18 18:14:25

Заратустро, вибачайте, що я зовсім не по темі, та хотілося б знати скільки вам років і з якої ви області?)))

А оповідання гарне, тим паче про рідну мені неньку-Полтаву))) в цьому ВУЗі навчалося десь 5 моїх друзів, а цього року поповнення, так їх там тепер буде десятків зо два)))(друзів)

(відповісти)
Микола Нечета
2012-08-18 18:25:51

Чому ж не по темі? Саме по темі :) мені 48 і ми земляки. можливо важко повірити що саме так і було, але з пісні слова не викинеш, держава розбудовувалась, з стоматології робили науку бо до того вона була поганським ремеслом цирюльників

(відповісти)
Макс
2012-08-18 18:32:00

Ех, ховаєтесь ви за ніками, а поважні то вже люди=))) На Полтавщині література занепадає, і як пише хряк в основному тут "наталії пасічник" і залишились та їм подібні, до речі ще гіршого сорту)

(відповісти)
Микола Нечета
2012-08-18 18:36:20

Розумні поважають, дурні зневажають. Пишіть, вдосконалюйтесь. Вчіться не лінуйтесь

(відповісти)
Макс
2012-08-18 18:49:54

Не всі ж відразу розумні) я сам лише віднедавна почав вловлювати логіку та сенс у ваших коментарях)

 

ну то ви на правах старшого та досвідченішого могли б повідомляти коли та де в нашому краї проходять літтусівки, конкурси?

(відповісти)
Микола Нечета
2012-08-18 19:01:24

Їй Богу, лише раз їздив на сходку до Львову. ото і вся тусня. я не гламурний, не дуже переймаюсь цією літфігньою

(відповісти)
Макс
2012-08-18 19:06:53

Ну на Заході взагалі літрух і не думав занепадати...це взагалі мрія...а на Полтавщині я так розумію нічого цікавого навіть немає?...

Ну та вчиться, досвіду набувати то десь треба)

(відповісти)
Окайда
2012-08-19 09:41:19

 

 Цікава розповідь-спогад. А ти не переоцінюєш роль Хряка в існуванні стоматологічної Академії? )) І ще одне: будь ласка не називай мою державу уркаїною, бо мене це ображає.

(відповісти)
Микола Нечета
2012-08-19 11:02:05

як тільки хама переобере наш мудрий народ, так одразу все стане на свої місця. тобто оберуть ще гіршого :) мабуть Україні не світить світле майбутнє. коли я повернувся з армії те що я побачив було руїною. Всі гроші і ресурси (і людські теж) були кинуті на чорнобиль. До медицини взагалі всім було байдуже. Починалась епоха суцільного похуїзму яку не дарма називали ліхіє 90-ті. Для країни то було лихом.

(відповісти)
Окайда
2012-08-19 11:09:20

 

 а ще "епоха первісного нагромадження капіталу". До медицини і тепер байдуже.

(відповісти)
Микола Нечета
2012-08-19 11:17:06

Я б висловлювався більш чітко. Байдуже до рабів, слуг та тих на кому хрест поставлено, тобто РАБочіх, СЛУЖащіх, КРЕСТьян. А медицина цілеспрямовано перетворена на індустрію обдурювання і викачування з людей грошей!

(відповісти)
Микола Нечета
2018-01-03 16:23:06

люба Окайдушка, аби я написав у що перетворилась наша Альма МАТЕРная колиска коли я їздив на підвищення кваліфікації туди, багато побачив, а ще більше почув від красунечки студентки в кафе. там вчились чорнодупенки іноземці і валютний бар був влаштований в самій академії. і в наш час готували чуркобєсів узбєції, армяшок та інших не дуже здатних до навчання.

(відповісти)
Сергій Нечета
2017-11-06 10:44:19

Було дєло під Полтавою ... Навіщо я тоді ВНЗ врятував ? Нехай би закривали нах ...

(відповісти)
Сергій Нечета
2018-01-03 15:29:54

підараси, зараз я жалію, що написав ,,,,,

(відповісти)
Микола Нечета
2018-01-03 16:10:58

а я таки пророк, в коменті вищє написав що після Хама ялинкОвоча обере бидло ще гіршого. Ось і майте цигано-єврея Вальцмана порноШанкра

(відповісти)
( написати коментар )