На першу сторінку
 
РеєстраціяЗайтиВідновити доступ
ЛітКлуб лого
всі твори проза поезія інше рецензії форум автор

Юпітер, Меркурій, Сатурн та інші

Любомир Коблик, 19.11.2012 рокуМені не сподобалося. Узагалі. Мінус ставити не буду, бо вважаю цю систему -/+ дурнуватою й непотрібною.

Але я не про це. А про сам твір. Можна, звичайно, дошуковуватись вартісних моментів (відзначу "смутнí мегаполіси спокою").

Можливо, вірш здасться навіть хорошим, якщо його розглядати без уваги на твій попередній доробок. А от коли почати дивитися й до інших віршів, то мимоволі зринає думка: "Я це вже читав". І справа тут не в інтертекстах, ремінісценціях etc., чи, боронь Боже, зовсім не в пляґіяті (того всього тут і немає). Справа в одному - в однаковості твоїх віршів. Тому не викликає здивування той факт, що пан Сергій упізнав у творі якийсь із попередніх віршів.

Ця однаковість виявляється на кількох рівнях. По-перше, на рівні настроєвому. Дві емоції можна виділити у твоїх віршах: депресивну й елегійну, яким відповідають дві теми - самотність та кохання, при чому остання тема варіюється од невинно-сповідальної до еротичної (і деколи занадто одвертої).

Але, звичайно ж, саму лишень настроєву схожість закидати в жадному разі не можна. Важливіше інше - сливе однакова образність та система тропів, що, своєю чергою, спричиняє ідентичне лексичне наповнення тексту.

У цьому вірші маємо: "кисень Юпітера", а в "Без літер" є "лімфа каштанів Меркурію", ще один вірш називається "Сатурн". Тому маю прохання, аби ти залишив Соняшну систему, та й увесь космос ("нічна пектораль Андромеди") у спокої. Принаймні, на найближчий час.

"кремній і кварц, алебастр" , "сапфір із глибин"- а було ж уже "твої очі - із ебоніту". Така образність годиться для початківця, а не для людини, чиї поезії постійно в топі. Романе, вірш - то не астрономічний і не геологічний лексикон. Таких слів має бути щонайменше, і вони повинні бути доречними (чого, на жаль, не спостерігаємо).

Образність не можна надміру творити з чужомовних слів ("монорельси стереоболю" і т.д.). Не завжди влучні твої епітети ("акрилова надтендітність"). Мушу зазначити, що ти таки перестав вживати зменшувально-пестливі форми, що тішить.

Але попри все, я доходжу до парадоксального висновку: твоя поезія не творить моноліту. Є автори, які бувають дуже ріжними, але все ж сприймаються цілісно. У тебе ж все навпаки. Твої вірші утворюють сукупність, нагромадження, але не систему. Навіть кожен окремий твір важко назвати системним. Адже хай і трапляються вищеописані моменти, однак є й речі направду гідні подиву! І таких - чимало. Як от:

На вдих - цей світанок захмурений,

На видих - мовчання гаряче;

Тобою щемить звідусюди;

пошепки щастя

розлити

на двох.

Поради ріжного штибу я тобі вже давав, тому залишається тільки побажати успіху й сподіватися, що ти досягнеш того рівня, на який заслуговуєш.

З повагою

Читати коментарі (8)
Рейтинг Оцінили Переглянули
11 Роман Миронов , Олеся М. , Відана Баганецька , В'ячеслав Шестопалов , SinusoЇda , Lilu , Ігор Стожар , Микола Нечета , Наталка Янушевич , Маша , in_a_landscape. 1405
( написати коментар )
Роман Миронов
2012-11-19 18:29:55

Дуже дякую за рецензію !

 

Абсолютно з тобою погоджуюсь. Так що буду щось думати )

 

 

(відповісти)
В'ячеслав Шестопалов
2012-11-19 21:43:46

Справедливо. http://wwwmaikaru.ru/picture/futbolka/136983/500_pad_white.png

(відповісти)
Сонце Місяць
2012-11-20 21:17:10

ви надто переймаєтеся грою в літературу, нмд


тобто, ви усі

(відповісти)
Любомир Коблик
2012-11-20 22:41:36

 

о, давній знайомець

 

ми ж бо з Вами перебуваємо у різних часо~просторах, тому навряд чи зрозуміємо одне одного 

 

(відповісти)
Сонце Місяць
2012-11-21 01:12:59

звісно, без питань

 

це всього лиш погляд зі сторони

(відповісти)
Роман Миронов
2013-01-13 10:40:47

Жаль, що нема топу для рецензій )) бо ця би точно потрапила :D

(відповісти)
Сергій Нечета
2013-01-22 18:17:07

 мені сподобавсь коментар:

понятно, что пальцы зудят. попробуй, прежде чем их рубить, пройтись по классической схеме:
- выбери мораль, лучше всего то неправильное, что реально тебя беспокоит в жизни на сегодня;
- придумай ситуацию, которая выражает и подчёркивает;
- расширь и завуалируй ситуацию сюжетом;
- подбери персонажей под сюжет;
- опиши и стилизуй;
- через недельку перечти и поправь;
- жми кнопку "заслать текст"

(відповісти)
Андрій Мирохович
2013-01-22 18:42:20

так і робимо, взагалі-то

(відповісти)
( написати коментар )