На першу сторінку
 
РеєстраціяЗайтиВідновити доступ
ЛітКлуб лого
всі твори проза поезія інше рецензії форум автор

Вечір пам'яті Івана Боня

Апальков Олександр, 03.07.2014 рокуУ Каневі, відбувся вечір пам'яті Івана Боня. Захід приурочено до річниці від дня народження заслуженого працівника культури України, самобутнього поета, викладача Канівського училища культури і мистецтв, керівника народного самодіяльного театру.

На захід прийшли шанувальники творчості І.Боня рідні, друзі, колеги, учні…

Народився Іван Бонь у 1942 року в селі Шабельники, що на Полтавщині. Здобувши середню освіту , Іван продовжив навчання у Канівському технікумі підготовки працівників культури, а згодом у Харківському інституті культури на режисерському факультеті. Вже в студентські роки І.Бонь окремі його поезії друкували молодіжні газети Харківщини та Черкащини, а самодіяльні композитори створювали на слова І.Боня музику. Після закінчення вузу, І. Бонь повернутися в рідні краї. Працював режисером самодіяльного театру. Під його керівництвом Канівський народний театр стає лауреатом багатьох республіканських та всесоюзних фестивалей самодіяльної художньої творчості. Режисер Іван Бонь здійснив понад 30 постановок.

Окрім театру, майже 30 років свого плідного, творчого життя Іван Бонь присвятив Канівському училищу культури і мистецтв. Свою педагогічну діяльність він розпочав в 1969 році викладаючи предмети театрознавчого циклу. За час роботи в училищі він випустив 7 груп дипломованих режисерів.

І.Бонь є автором понад 600 публікацій із питань культури і мистецтва. Окрім того у його поетичному доробку такі книги як- "Земля моїх батьків", "Вдовиний сніп", "Сміх лікує", "Сонце поета", "На весільному рушничкові" та інші. За життя І.Бонь видав 10 книг.

30 листопада 2001 року смерть обірвала творчий і життєвий політ цієї непересічної людини.

Читати коментарі (1)
Рейтинг Оцінили Переглянули
0 473
( написати коментар )
Катерина Ляшевська
2014-07-03 17:23:08

Як страшно. Дуже страшно. Пане Олександре, ви закінчуєте словами "непересічної людини", а усе вище, ніби писане під трафаретку, холодно і скупо, для аби було...

(відповісти)
( написати коментар )