На першу сторінку
 
РеєстраціяЗайтиВідновити доступ
ЛітКлуб лого
всі твори проза поезія інше рецензії форум автор

Кртш, історія яку я маю намір вже точно довести до кінця!

Юрій Карапетян, 04.12.2015 рокуНевеличка історія (насправді - серіал), ціль якої повернути космосу його загадковість, що була втрачена з усілякими Зоряними війнами та Зоряними шляхами, в яких космос постає обжитим, і навіть - повсякденним.

Ключовий конфлікт історії - Земний Альянс опиняється на межі дефолту і змушений розпродати деякі стратегічні (але не надто) активи. Серед них - один із флагманів космофлоту - міжзоряний крейсер дальнього слідування "Вритра".

До того ж, справи в Земного Альянсу на стільки погані, що вони продають "Вритру" в прямому смислі слова з усією командою, майже як кріпосних. І це до глибини душі задіває честь військових, які віддали "Вритрі" та Альянсу найкращі свої роки та надії.

Формально, Земля передає їхні контракти новому власнику "Вритри", на зразок того, як передаються контракти футбольних гравців. Але де факто, їм довелося б сплатити величезну неустойку, та й знайти роботу в Зоряному флоті вони вже ніколи не змогли б, а значить - прощавайте зірки, що для багатьох із них рівнозначно смерті.

Айо, який купив "Вритру", він навіть не бізнесмен, просто людина, достатньо вперта, щоб розібратися в тому, як облаштовані компютерні мережі, людська душа і ринок цифрових технологій. Хтось назвав би його компютерним генієм, але сам Айо на став би дружити з такою людиною. І ба навіть більше, не подав би йому руки при зустрічі, якби тільки знав про подібні висловлювання того.

Історія, напевно, починається з "випроважання" старого капітана і входження до своїх прав нового власника і, за сумісництвом, нового капітана "Вритри". Команду корабля це неймовірно бісить. Мало того, що їх продали наче рабів, людині, яка жодного дня не служила в зоряному флоті, так ще й ця цілком цивільна особа буде командувати ними. Вони зневажали його, ще до першої зустрічи, в їхніх очах він був барига, торгаш.

Перцю додавало ще й те, що Айо був дуже молодий, йому ось тільки недавно виповнилося 30. Айо, серед іншого, був особою доволі публічною, частий гість ток-шоу та обкладинок гламурних часописів (ну, чи ж що там у них в далекому майбутньому буде замість них). Тобто Айо уособлює все те, що дисципліновані і суворі військові зоряного флоту ненавидять, зневажають.

Втім, послідовно, від епізоду до епізоду, Айо проявляє найкращі свої риси і поступово завойовує симпатії команди. Хтось пручається більше, хтось - менше. Будуть і дуже підступні "кадри" - улестливі підлизи, які гадять тишком-нишком, за спиною, розповсюджують брудні плітки, хоча у очі кажуть тільки приємне.

Суть конфлікту - команда - це люди дисципліни, люди обов'язку, вони щиро віддані Земному Альянсу. Натомість Айо - людина свободи, людина нестримної волі, може навіть - людина настрою, імпульсу. Усього того, що "справжні", міцні хлопчаки з Зоряного флоту мали б, в принципі, ненавидіти, або щонайменше, ставитися до цього з осторогою. Оскільки обслуговування космічного корабля вимагає жорсткого дотримування правил, нормативів, інструкцій, інакше - загибель неминуча. Але Айо демонструє, що інколи інтуїція важливіша за інструкцію, навіть якщо інструкція багаторазово підтверджувала свою правильність.

Читати коментарі (0)
Рейтинг Оцінили Переглянули
0 247
( написати коментар )