На першу сторінку
 
РеєстраціяЗайтиВідновити доступ
ЛітКлуб лого
всі твори проза поезія інше рецензії форум автор

Дуже приблизні замальовки пілоту про Айо

Юрій Карапетян, 04.12.2015 рокуКатер Айо відчалив від космопорту о сьомій годині за універсальним галактичним часом. Він доставив молодого підприємця до орбітальної Станції, цього новітнього Вавилону, повного дивовижних рас, різноманітних народів і язицев.

Орбітальна станція - справжнє місто у космосі, з постійним населенням в кілька мільйонів, слугувала перевалочним пунктом для земних мандрівників галактикою - військових аташе, торгівців, дослідників, та й просто авантюристів. Разом з тим, Станція була зоною карантину для тих, хто прибував на Землю з зовнішніх світів.

На Станції мала відбутися прес-конференція з нагоди придбання Айо "Вритри", ще донедавна бойового крейсера, а відтепер дослідницького космічного корабля. Одразу після прес-конференції Айо мали доправити до "Вритри" окремим шатлом, що він його придбав спеціально для короткої подорожі. Якщо ти вже придбав величезний військовий крейсер разом з усією командою, то що вже тобі стоїть купити невеличкого шатла, який доправить тебе до нової покупки.

Прес-конференція була дуже важливою, її мали наживо транслювати одразу декілька великих земних телеканалів. Річ у тім, що це вперше за двохсотлітню історію Земного Альянсу приватна особа, хай і через могутню корпорацію, отримувала у власність величезний космічний корабель військового класу, та ще й з усім екіпажем, що був прив'язаний до нього контрактом.

Звісно, можна було трохи зекономити, і провести прес-конференцію на Землі, але це було б не так ефектно, і значно занизило б значущість події. Піарник Айо взагалі пропонував провести прес-конференцію на борту "Вритри".

Натомість Айо вважав, що це лише призвело б до надмірних витрат, не кажучи вже про додаткові клопоти, що не принесли б ніякої додаткової користі - журналістів довелося б доправляти до "Вритри" і назад, отже їм треба було б проходити на станції двотижневий карантин.

Навряд знайшлось би серед представників медіа багато, хто погодився б на такі умови, хай навіть і відплатою за це була б участь у справді значущій історичній події, якою було входження на пост капітана космічного корабля "Вритра" приватної особи, що не мала ані військового звання, ані будь-якого воєнного досвіду, і навіть науковцем не була.

Айо мав намір відправитися з екіпажем "Вритри" в дуже далеку пордорож, з метою дослідити ще ніким із Землян недосліджувані глибини космосу. В цілому, йому було майже байдуже що там про ньго патякатимуть на Землі, він навіть не був впевнений, чи ще колись повернеться на цю планету.

Проте, не хотілося залишитися в пам'яті співвітчизників скнарою, отже він обрав середній варіант для проведення прес-конференції, той, що був не такий витратний та загайний, як на "Вритрі", і не такий жлобський, як на Землі - отже публічна подія мала відбутися на Станції.

Корпорація Айо оплатила переліт 12 представників ЗМІ, разом з проживанням в одному з кращих готелів на Станції, і це коштувало аж ніяк не менше, ніж купівля шатла, який Айо мав намір викроситати всього лише раз.

***

...По всій планеті сотні мійльонів пар людських очей були прикуті до дисплеїв, на яких транслювалася коротка прес-конференція Айо. Але найбільш уважно, з затамуванням ловлячи кожне його слово, слідкували за подією на "Вритрі". Взагалі, у Військовому департаменті Альянсу Айо дуже наполегливо пропонували доручити пост капітана досвідченній військовій особі, натомість Айо наполіг на своєму, і лише під загрозою зриву угоди з купівлі "Вритри", військові поступилися і погодилися на те, що саме Айо мав очолити команду. Земному Альянсу навіть задля цього довелося вносити зміни до "Кореневого кодексу Альянсу" - набору майже незмінних законів, поправки до яких вносилися не частіше, ніж раз на кількадесят років.

***

Під час прес-конференції стається несподіваний вибух, терористичний акт. І далі якусь частину епізоду зберігається інтрига - хто ж був ціллю і хто - замовником цього замаху.

Є декілька підозрюваних - в тому числі підозрюються дехто з офіцерського складу "Вритри". Окремо - військовий політичний клуб, який був дуже проти передчі судна приватній особі, вони просили передати "Вритру" для своєї військової місії, але їм відмовили і вони тепер мали зуб на Айо і комерційний департамент Земного Альянсу. Згодом відповідальність за теракт взяла радикальна патріотична організація, Земні брати. Втім, дуже швидко розкрилося, що вони лише хотіли попіаритися на цьому, а на справді вони б не змогли провернути подібну операцію, бо рівень в них був не той.

Зрештою, виявилося, що конфлікт пов'язаний із Станцією, теракт замовили конкуренти готелю "Три верби", в конферецзалі якої і проходила епохальна прес-конференція.

Втім, всі ці проблеми мало цікавили Айо, як тільки він переступив поріг шатлу і опинився у внутрішньому доці "Вритри", він майже забув про замах. Хіба що його непокоїла думка слідчого про те, що замовником міг бути хтось із членів команди "Вритри".

Він готувався до дуже далекої подорожі і не мав наміру повертится до Землі. Айо навіть не був впевнений, чи ще колись ступить ногою на свою рідну планету? Тому його не непокоїло те, що вибух був спланований кимось із його давніх ворогів. Набагато гірше було, якщо і справді до замаху був причетний хтось із команди "Вритри".

А те, що це був саме замах, у Айо не було жодних сумнівів, хоча й даремно. Напевно він просто був надто зосереджений думками на самому собі, і не міг навіть припустити, що в терористичного акту могли бути якісь інші цілі, ніж вбивство, чи, бодай, залякування, Айо.

Читати коментарі (4)
Рейтинг Оцінили Переглянули
0 293
( написати коментар )
Mr. Grey
2015-12-15 11:54:30

"стоїть купити" - краще "вартує придбати"

і занадто багато часу присвячено опису того, чому прес-конференція відбулась там-то, а не там-то, нмд

(відповісти)
Юрій Карапетян
2015-12-15 12:05:52

я б написав "варто придбати", поки не буду міняти, черзе глюки на сайті, а так то - дякую!

я вже передумав щодо такого початку) пілот почнеться трохи романтичніше

тим, що я так розжовую момент з прес-конференцією, я хотів відмітити для себе, що цю прес-конференцію треба детально проробити, бо вона - можливість одразу досить детально ознайомити читача з Айо, розказати його передісторію

(відповісти)
Mr. Grey
2015-12-15 13:42:25

"варто придбати", звісно, ще краще

я взагалі не можу нічого тут зараз редагувати, навіть щось опублікувати нове проблематично

(відповісти)
Юрій Карапетян
2015-12-15 16:56:46

оновлюйте вікно до тих пір, поки все не вийде, браузер сам відправить повторно форму, тобто, якщо після редагування видало помилку - натисність F5 або кнопку оновлення вікна (саме оновлення, а не Enter у адресному рядку), гарантія 100% (хоча інколи доводиться повторювати процедуру по 5 разів).

(відповісти)
( написати коментар )