На першу сторінку
 
РеєстраціяЗайтиВідновити доступ
ЛітКлуб лого
всі твори проза поезія інше рецензії форум автор

Чому я завжди не читаючи мінусуватиму твори рос.мовою на ЛК

Юрій Карапетян, 22.09.2016 рокуНе буває української літератури російською мовою. Так само, як не буває російської літератури українською мовою.

Мова - важливий чинник національної ідентифікації. Чи не найважливіший. Як приклад, можу назвати Ізраїль, який своє відновлення почав саме з відновлення мови - івриту, а вже потім було все інше - територія, державний суверинітет, національна культура.

Я ж не забороняю вам писати російською мовою, просто не пхайте ці тексти на український ЛК. Якщо хочете, щоб їх помітили на ЛК, зробіть чесніше - напишість коротесеньку рецензію (українською мовою!) і дайте посилання на повний текст, який буде розміщено на іншому сайті.

Є мільйони російськомовних літературних сайтів, та хоча б та сама Проза.ру. Щось я там не бачив текстів українською мовою.

Ті хто пхає російськомовні графоманські тексти на ЛК, підкладає жирну брудну свинюку всім учасникам спільноти. Ці тексти "зафлуджують" сайт. Це плювок в лице тим, хто хоче писати і читати українською. Людина приходить на ЛК почитати сучасну українську неформальну літературу. А знаходить купу російськомовних текстів, яких безліч на всіх інших сайтах.

Читати коментарі (15)
Рейтинг Оцінили Переглянули
2 chajechka , Mr. Grey , Геннадій , Зоряний. 385
( написати коментар )
Максим
2016-09-23 11:43:53

Позиція Ваша, шановний Юрію, зрозуміла, зауважу не щодо позиції, а щодо фактажу: на проза.ру є тексти українською мовою. І не тільки українською. Там і позначка є спеціальна: проза на других языках. Раніше часто-густо можна було отримати вигуки "что єто за язик!", а тепер вже давно не чув там такого (хоча вигукувати є кому, тільки зачепи). З повагою, Максим

(відповісти)
Юрій Карапетян
2016-09-23 12:27:38

Добре, що є, я ж не кажу, що нема, просто я українських текстів на прозі.ру не бачив. Що це значить? Що їх набагато менше, ніж російською мовою. А що ми маємо на ЛК? Понад третина текстів - російськомовні! І мене, приміром, дратує не те, що вони є на Літклубі. Мене дратує те, що вони заспамлюють, зафлуджують головну сторінку. І замість того, щоб там висіло 3-4 зайвих україномовних тексти, заради яких я і заходжу на ЛК, я бачу там те, чого в Інтернеті мені і без ЛК вистачає з головою - тобто російськомовну графоманію.

(відповісти)
Максим
2016-09-23 12:47:13

Певно, правда, що менше - там українських, тут - російських, і це, мабуть, очікувано. Але якщо текст графоманський, чи не все одно, якою мовою? Не російська робить текст графоманським, так само як українська не перетворить графоманський текст на неграфоманський. Втім, Ви не про те пишете, якщо я Вас правильно зрозумів. Як приклад реалізації можна згадати ГАК: там в правилах зазначено, що мова творів виключно українська, модератори про це попереджають, автори - майже завжди - реагують відповідно. Тут, здається, подібні правила обумовлювалися колись дуже давно, але нині це все, здається, справа особистого вибору. Можу, звісно, помилятися.

(відповісти)
Юрій Карапетян
2016-09-23 19:26:36

Все одно, публікувати рос. тексти на ЛК - це різновид паразитизму, прагнення понасерати скрізь, де тільки можна насрати собою. Хіба так важко, докласти трохи зусиль і зробити авторський переклад?

(відповісти)
Максим
2016-09-23 20:19:38

Лайно в перекладі все одно лайно, хіба що деякий Морозов візьметься. Гадаю - якщо вже ми тут опініями обмінюємся - що твір спочатку хороший, а потім вже -мовний. А навпаки виходить сучий син, якого ми вибачаємо, бо наш. Звісно, я не ставлю під сумнів, що казнащо Ви не заплюсуєте за саму лиш мову. А щодо зворотної ситуації Ви вже все пояснили, про мінус за язик. Дякую.

(відповісти)
Юрій Карапетян
2016-09-23 21:21:16

Так, звісно. Те, що я кажу, що не слід пхати рос.творів на ЛК, зовсім не означає, що я не поважаю і не люблю російської літератури. 80% книжок, які я читаю - рос.мовою, 95% текстів в Інтернеті, що я їх читаю щодня - теж російською мовою.

Мова передусім про структурування інформації, про повагу до читача. Тобто не про писання/читання, а про публікацію.

Про те, що є безліч рос.мовних літературних сайтів, і дуже мало україномовних. І якщо я вже заходжу на укр.мовний сайт, я хочу бачити текст українською мовою.

(відповісти)
Максим
2016-09-24 07:43:02

Цілком зрозуміла Ваша позиція, шановний Юрію.

Та крім технічної (редакційно-політичної) сторони є ще сторона суто літературна. На мою думку, найкраще, що можна зробити для розвою та просування української (як і будь-якої іншої) літератури - це створення якісних творів. Творів рівня СУПЕР. Геніальних творів. Оце буде на всі часи та для всіх народів. А все інше - так, декорації та імітації, вибачайте.

(відповісти)
Юрій Карапетян
2016-09-24 09:43:48

Я не про розвиток української, чи будь якої національної літератури. Я про культуру комунікації. Яку порушують ті, хто розміщує російські тексти на ЛК.

(відповісти)
Максим
2016-09-24 09:57:31

Аж ніяк, вибачайте, аж ніяк. Щонайбільше позиції Ваша і не Ваша не співпадають. Ви свою позицію сформулювали, попередили, далі будете мінусувати, не читаючи. Отак. Інша сторона (зокрема, я, наприклад) публікує своє (своё, точніше) та отримує від Вас обіцяний принциповий мінус. Ось це і буде - культура комунікації при тому стані справ і речей, який можна спостерігати на ЛК.

(відповісти)
Гаврилишин Наталія
2016-09-26 09:27:39

мене, окремого простого собі читача,  влаштовує двомовність сайту.  більше того - не дратуватиме і БАГАТОмовність ))

 

(відповісти)
Mr. Grey
2016-10-07 16:36:31

я так і робив, а потім плюнув )

(відповісти)
Катерина Ляшевська
2016-10-07 21:47:42

коменти не читала.

у мене відразу нескромне питання. можна?

шановний, а ви хто?

судячи з промови, якщо не Господь-Бог, то хтось до нього близький, що вся спільнота має звернути на вас увагу, більше того, розуміти, чому сам Ви, будете там когось мінусувати.

а російськомовні вони як, зараз мають вступи у дискусію, сильно злякатися, записати українською, ваш варіант?

дитячий садочок.

(відповісти)
Микола Нечета
2016-10-08 14:41:28

Карапєт мой бєдний, аттчєго ти бледний? (с) пєстні слова не викинеш

(відповісти)
Юрій Карапетян
2016-10-10 18:06:58

https://www.youtube.com/watch?v=9zySFVipKfE

(відповісти)
( написати коментар )