На першу сторінку
 
РеєстраціяЗайтиВідновити доступ
ЛітКлуб лого
всі твори проза поезія інше рецензії форум автор

Драглі історії

Лариса Пугачук, 23.01.2017 року
Рецензія на твір «Україна. 1921. Весна.» автораКожне покоління варить страву. А оскільки та страва застигає довго і дістається нащадкам уже в застиглому вигляді, то назвемо її драглями. Так от. Варить кожен, як уміє. Одні з розумінням справи, зі старанністю, з думкою про дітей. А другі - аби зварити, а там як хочуть, так хай їдять, кому дістанеться. Кидає в те вариво, хто що має, і хто чого не жалкує. Хтось вишуковує краще, питає у людей, радиться, шукає інгредієнти, а хтось ото покидає, що під руку потрапить, а щоб запах перебити, додасть побільше приправ, та й вважає, що місію виконав. Рецепти також різні. І класичні, перевірені роками-століттями. І нове щось вигадують, хто з розумом та майстерністю, а хто з самовпевненим завзяттям. Зазвичай страву цю варять на маленькому вогні, знімаючи піну, але є умільці, що не шкодують дров, розпалюють такий вогонь, що з каструлі аж летить, стіни задрипує, а піна перемішується зі стравою і залишається в ній застиглою бридотою. Кістки хтось вибирає всі до одної, до самої дрібної, бо ж дітям, та й треба так робити, якщо по-людськи. А комусь ліньки перебрати холодець. Зверху жиром все запливе, чи є там ті кістки, чи нема, Господь їх знає. Ще й поставлять зварене в темне місце, щоб не дуже видко було. Аж поки слідуючі покоління не починають їсти та давитися. Їжте, діти, не кривіться. Не знати, що ви своїм наварите, якщо взагалі щось зварите, а не заллєте вогонь навіки.

Отакі думки прийшли до мене, коли спинилась біля твору Андрія Мироховича «Україна. 1921. Весна.». Спинилась надовго. Непростий автор. Глибокий, вдумливий, розумний. Вивіряє кожне слово. Нема в нього випадкових, навіть якщо спочатку так видається. Нема у цього автора творів розжованих, всюди читач змушений іти до істини сам. І це, можливо, кращий шлях, аніж зомбування тим, що лежить на поверхні. От тільки правду він дає правдиву. Оголену. Неприємну. Важку. Іноді страшну. Іноді таку, що вивертає читача, а декого і відвертає. Але я вже шукаю твори цього автора, і приймаю. І вдячна йому за те, що вибирає кістки із драглів. Що не бридується копирсатись ні в застиглому минулому, ні в різноманітному сьогоденні. Що має силу і бажання шукати істину, не боячись заходити в темряву. Що викликає вогонь на себе. Бо знає, що робить. І знає навіщо.

Читати коментарі (10)
Рейтинг Оцінили Переглянули
2 L. Прєкрасний , Kрабаt , chajechka , Олеся М.. 460
( написати коментар )
L. Прєкрасний
2017-01-24 16:59:15

+ за те, що цікавитесь, читаєте, аналізуєте. читач зараз у дефіциті, на відміну від авторів.

(відповісти)
Лариса Пугачук
2017-01-24 17:42:26

згодна з Вами

дякую, приємно)

(відповісти)
Олеся М.
2017-05-26 17:51:13

це точно)

(відповісти)
Kрабаt
2017-01-24 19:13:52

Давно знайомий з письмом Мироховича. Ви помилились.Це не "драглі".Щось зовсім інше.

 

(відповісти)
Kрабаt
2017-01-24 19:15:28

ПеС...А рецензія - справді щось типу того...

(відповісти)
Лариса Пугачук
2017-01-24 20:43:36

Словом "драглі" названі не твори пана Мироховича.

Щодо того, що Ви порівнюєте викладені мною думки з "чимось типу того", що ж, буває. Всім не вгодиш. Я буду рада, якщо Ви розширите свій коментар. Вчитися ніколи не пізно)

(відповісти)
Андрій Мирохович
2017-01-25 13:56:48

я не пан, я пролетарій.

ми не пани, пани - не ми.

мир хатам, війна палацам, йопта!

(відповісти)
Лариса Пугачук
2017-01-25 20:32:41

в порівнянні з гріхом пафосу, котрим пронизаний мій твір, звертання "пан" така дрібниця...))

(відповісти)
Kрабаt
2017-01-25 10:27:20

Якщо автор використовує певний образ для означення смислів, то неминуче, попри бажання чи намір автора смисли набувають характеру образу. Стосовно "вгоди"...Я не ласий до вгод) Стосовно "типу того" - про фрму рецензії

 : якщо б перефразувати висловлювання відомого на початку адвоката : не варто змішувати літературу з кулінарією. Ф загалом схвально, що нарешті на ЛК з'явились рецензії)+

 

(відповісти)
Лариса Пугачук
2017-01-25 13:09:22

згодна з Вами відносно форми цієї речі, скоріше це просто відгук

(відповісти)
( написати коментар )