На першу сторінку
 
РеєстраціяЗайтиВідновити доступ
ЛітКлуб лого
всі твори проза поезія інше рецензії форум автор

ІО

in_a_landscape, 13.02.2017 рокуІо

Ошатний чоловік на терасі, наповненій чудернацькими квітами та дивовижними рослинами, які ніжилися у теплому промінні сонця, що повільно занурювалося у холодні води затоки, самозаглиблено спостерігав за світилом, затишно розташувавшись у кріслі, вирізьбленому арабськими візерунками, спочиваючи на подушках з орнаментами у вишуканому візантійському стилі. Він насолоджувався кальяном, східними солодощами та дивовижним китайським чаєм, провезеним східними купцями на адріатичне узбережжя з північної Африки. Та понад усе він відчував дивовижну гармонію всесвіту, яка перемежалася з містичними видіннями, що відкривалися внутрішньому погляду у різнобарвній веселці кольорів світила, що заходило за обрій. Він незчувся, як занурився у блаженний сон.

Його внутрішній свідомості відкрилося дивовижне сяйво, що оточувало планету, за якою він віддавна спостерігав. Навколо неї блимали вогники, які крутилися серед хмар кілець-супутників. Вони блимали таємничими вогниками, поперемінно з"являючись з різних боків планети. Уява його внурішнього погляду була захоплена сяючою хмарою, що затягувала його у вир.

Раптом він почув голос

"Вітаємо Вас, нові вчені космосу, уродженці Марсу!"

Промені дивовижного сяючого потоку м"яко світилися навкруги.

"Спостерігаємо Вашу планету через телескопічну антену"

Шурхіт став голоснішим, потім знову затих.

"Стабілізували траєкторію під потрібним нахилом, на оптимальній швидкості, рухаємось на орбіті екліптики"

"Хто ви? - ворухнулося питання в уяві сну.

"Ви занадто недосконалі, щоб спробувати зрозуміти наші пояснення".

Слова знову потонули у променистому сяйві.

"Море Цинтії на Венері співпадає по контурам з земним морем на ймення Понт Евксінський. Це свідчить про зону зіткнення двох планет - Землі та Венери у прадавню епоху, коли народжувалося Сонце. Море вогню і розтрощених скель віялом накрило небесні тіла. Тоді нас тут ще не було."

Ошатний чоловік нервово поворухнувся уві сні.

"Там, де ми обертаємось, є чотири планети, які ти побачиш. Назови їх Іо, Ганімед, Каліпсо і Юнона . Про них ти і оповіш. Сніжна Іо покаже тобі шлях. Зустріч тут! Щасти!"

Чоловік прокинувся від нічного холоду і поривів вітру, що розвіяв зоряні карти та духм"яний подих східних пахощів по терасі. Невпевненим пройшовши до різьблених дверей, що вели з тераси на вежу, він піднявся гвитовими сходами на горішню башту, де крізь бійницю за зорями спостерігав телескоп.

"Безхмарний день завтра" - прошепотіли думки.

За кілька днів Галілео вів бесіду з Паоло Борджіа.

Він читав йому послання з сувою, яке завершувалося так:

"У сяйві чотирьох планет Юпітер я зорив! В їх обертанні та гармонії небес знайдуться ще планети. Там зоряні сувої відкриють Рух Світил, і тайни зоряних світів, яких є безліч."

Біля баштових воріт та укріплень равеліну гудів озброєний натовп. Піками та алебардами вартові ледь стримували його спроби опустити розвідний міст та захопити місто.

Читати коментарі (0)
Рейтинг Оцінили Переглянули
0 172
( написати коментар )