На першу сторінку
 
РеєстраціяЗайтиВідновити доступ
ЛітКлуб лого
всі твори проза поезія інше рецензії форум автор

Щось на зразок антиутопії

Бітард Двачевський, 01.04.2017 року-Війна!, - весело і з гордістю ревіли динаміки одного-єдиного радіо на всю вулицю, - Аркадійці своєю підступністю і лицемірством тільки довели, що вони мають померти за Імперію! За Вишквара Першого!

Натовп враз вибухнув не менш веселим криком:

- За імператора, за Намнезію! Смерть ворогам імперії!

У цьому радісному передчутті своєї неминучої смерті стояла одна похмура тінь, яка сильно виділялась від інших не так своїм зрістом, а дужче виразом обличчя. Це був Енні - чоловік двадцяти п'яти літ, височезний на зріст, і ця риса придавала йому великої худощавості. Лице затуляв широкий капелюх, а під ним не на його вік обличчя, від якого сяяло чимось не злим, але похмурим. Атмосферності йому додав довгий плащ, що звисав у нього за спиною, і прикривав чистий піджак.

- Отже, війна... - тихо повторив він.

На годиннику вже було о пів на восьму, а це означало що через пів години на вулиці тебе могли просто вбити. Коменданський час, як не як. Тож Енні поспішив додому, де його чекала найрідніша людина в цьому світі - його сестра Карна. Декілька слів про неї. Це була хороша, красива дівчина, яка тільки-но перестала бути дитиною. А ще вона не могла ходити. Але Карна не дуже зважала на це( на словах, звичайно) і завжди допомагала брату вдома, коли він працював у єдиному в місті Медичному Інституті. Але Енні дуже переживав за сестру, а тепер, коли йому, після великої сварки з ректором, світить дорога в ,здавалось, вічну м'ясорубку. Війна з перервою років в десять йшла уже пів століття тільки за клаптик землі між Намнезією і Аркадією. З обох боків ніхто навіть і не посмілювався порахувати хоча б поранених, а про загиблих зовсім не зважали: Енні сам малим бачив як до міста заїхали машини з трупами, які все ж таки змогли впізнати. Як наслідок того, що багато професій стали не потрібними, в Намнезії закрили майже всі заклади вищої освіти. Залишили тільки медиків і офіцерів - одні женуть на забій, інші допомагають добивати тих, хто вижив. А на вулиці жандарми його високості вишукували порушників одного із найгірших правопорушеннь, щоб або вбити, або відправити на копальні. На щастя імператора, людей в Намнезії було багато, які охочі попиячити і в п'яному сні вийти на вулицю, тож в Вишквара було багато грошей.

В той час у квартирі Енні залунав плач сестри і сухий, але сповнений смутку голос брата:

- Війна. Війна знову почалась.

- Тебе ж не заберуть? Ти лікар, як не як. Що я буду робити?

Уже як п'ять років вони залишилися самі на поталу хижому світові. Відтоді як батька було розстріляно за протиімперську діяльність, а мати через рік від горя і скрути занедужала і незабаром пішла за батьком. Тож у Карни залишалась одна-єдина рідна людина, яка могла зникнути, непомітно згоріти в полум'ї війни.

- Пан Ісарій, - ректор університету уже давно слідкував за мною, через батька. Після суперечки з студентом про імперський устрій, він викликав мене до себе і в посвідченні поставив печатку - "Неблагонадійний". Хватило б мені тоді розуму... Але я виказав йому все, що думав про нього і про цей паршивий заклад... Ох, сестро, смерть чигає на мене, - останні слова його звучали з великим смутком і безпорадністю, що аж Карна здригнулася.

У кімнаті лунав тихий плач Карни і далекі салюти на честь ще одного бездумного витка історії, що забере багато життів за поле, яке так важливе імператорам обох держав...

Читати коментарі (3)
Рейтинг Оцінили Переглянули
2 Лариса Пугачук , завжди молода. 105
( написати коментар )
Лариса Пугачук
2017-04-01 18:36:32

гарна річ, сподобалась насамперед спокійною розповіддю про людське безглуздя

 

ну і подумалось, що в таких обставинах тавро "неблагонадійного" є пробою найвищої якості

 

до речі, післясмак у твору пречудовий, дихати легше стало

(відповісти)
Артур Томський
2017-04-01 20:12:55

Імхо - це лише початок роботи, це не оповідання, не самостійний текс, це уривок, уривок чогось більшого
текст не готовий навіть на рівні уривка, не вичитаний, багато помилок, деякі речення не узгоджені 
надіюсь труднощі вам не стануть на заваді і ви доведете справу до логічного кінця, наснаги! 

(відповісти)
завжди молода
2017-06-29 23:42:14

а шо, непогано як для молодого парубка

(відповісти)
( написати коментар )