На першу сторінку
 
РеєстраціяЗайтиВідновити доступ
ЛітКлуб лого
всі твори проза поезія інше рецензії форум автор

***

Бітард Двачевський, 13.04.2017 рокуСтояла хороша погода, і з схилу, де стояв бар пана Юрека було дуже добре видно захід серпневого сонця. Там, окрім самого власника, було двоє: старий дідок, який кожний день приходив сюди перед тим натовпом, який часто буває тут і молодий шахтар, що відцурався компанії.

Юрек подавав одну, а потім і другу пляшку дідкові мовчки - не любив з ним розмовляти. Коли він п'яний, то завжди жаліється на свою долю. Пошарпаний одяг давав знати про його становище, але на випивку грошей він знаходив завжди. Колись, дуже давно, він закінчував інститут у Варшаві, і, через великий потяг до спиртного і гулянку, його виключили. Тут, без ніякого стимула, він остаточно спився. Він був огидний пану Юреку, але клієнт він був хороший, і вливав у себе багато, тож його радо вітали тут.

У самому куті, в тіні сидів хлопець - шахтар. Вже тиждень він ходив сам до бару, цураючись інших. Тільки-но ставши дорослим, він залишився сам. Його батьки померли. Після похоронів він не розмовляв ні з ким. Одним-єдиним другом у нього залишався собака-приблуда, що тинялася біля шахти. Він підгодовував їі, а вона дарувала йому таку дорогу відданість і любов. Але тиждень назад її збила автомашина з вугіллям, яке видобув сам він. Вже тиждень він п'є по вечорах. Але тільки-но перша компанія вітається з паном Юреком, він мовчки платив за горілку і йшов додому.

Але в цей раз, коли крім схлипуваннь дідка, стало чути сміх, він зітхнув, віддав гроші і пішов до дверей.

Від бару йшла дорога, і якщо звернути наліво, і пройти кілрметр, то там буде метвлевий міст через провалля. Там, при світлі повного місяця, було видно постать, що збиралася стрибнути вниз...

Читати коментарі (1)
Рейтинг Оцінили Переглянули
0 96
( написати коментар )
Артур Томський
2017-04-15 16:16:19

знову фрагмент, уривок. мо є щось закінчене?
по змісту важко щось сказати, а по техніці тре ще перечитати - зустрічаються описки

 

(відповісти)
( написати коментар )