На першу сторінку
 
РеєстраціяЗайтиВідновити доступ
ЛітКлуб лого
всі твори проза поезія інше рецензії форум автор

Відчуття від прочитанного. "Два кроки назад". (SPOILER)

Top_Donater, 23.07.2017 року
Рецензія на твір «Два кроки назад» автораСьогодні майже раптово натрапивши на драматично-реалістичний твір "Два кроки назад", я наважився прочитати перший твір, написаний Воробей Романом. А оскільки розмір оповідання складає близько 60 сторінок, то ніяких проблем це не передвіщало. Твір є максимально свіжим, написаним буквально на днях автором, для якого це оповідання є першим у практиці. Саме тому я взяв на себе роль скласти рецензію на дану розповідь.

З перших абзаців, автор дає зрозуміти, що сьогодні мова зайде про невдалу людину з купою проблем, яка вже давно втратила все що мала, включно зі своєю гідністю, але обвиняє в цьому інших. Вже в першому епізоді ГГ Макс Підмогильний стоїть на краю моста, хоче пригати, та не наважається. В цей момент автор знайомить нас з другим персонажем на ім'я Петро, який видається повною протилежністю Макса, а як стає зрозумілим далі і є альтер-его головного героя, персонаж білої гарячки. Саме Петро є куратором героя на шляху до морального прогресу, який поступово набирає обертів. Так головний герой через власні помилки проходить через описану історію. Ледве не потрапивши до в'язниці, і зрозумівши повну відстутність близьких людей, головний герой потрапляє до психлікарни, де виявивши його адекватність, його відпускають, але зустрівши хвору Дану він закохується, що змінює його життя, він йде працювати до тієї самої лікарні санітаром, бросає настільки любимий для себе алкоголь, і робить усе щоб зрозуміти причину находження її в лікарні і зблизитися з нею, попутно совітуючись з Павлом, в існуванні якого він впевнений. Але Павло зникає з життя ГГ, через низьку кількість алкоголю в крові ГГ. Батько Дани-ж виявляється божевільним, який поступово вбиває доньку через відсутність в неї аристократичної поведінки, а мати предстає як слабка жінка, що живе у страху. Макс підмінює психотропні препарати, через час Дана приходить в себе і вони тікають з лікарні на викраденому мерседесі. На цьому розповідь закінчується, залишаючи після себе немало питань.

В цілому розповідь сподобалася. Протягом всього сюжету мені було цікаво що буде далі і який буде кінець. Для першої своєї роботи, автор доклав максимальну кількість зусиль, це можна побачити в описах персонажів та вираженні їх характерів. В творі критичними та похмурими нотками описуються сучасні вади соціуму, але незважаючи на велику долю депресивності розповіді, читаєтся вона на диво легко, а сюжет сприймається без зусиль.

"Два кроки назад" має велику кількість позитивних рис, але і тут не обійшлося без недоліків, головним з яких є відчуття незавершеності. Автор покладався на те, що читач далі домалює що буде далі в своїй голові, але сюжетна лінія все-одно була обірвана дуже різко. Склалося відчуття, немов це склалося під час самих головних та фінальних дій оповідання, коли читач зусереджує найбільшу активність закінчилася краска у принтері.

Висновки зроблені, і що можу сказати точно, я зовсім не жалію шо прочитав оповідання "Два кроки назад", більше того, твір мені по більшій частині сподобався, адже, відверто-кажучи, далеко не часто буває так, що перший твір автора не те, що цікавий, але й взагалі читабельний. "Два кроки назад" в свою чергу є достатньо цікавим, що б ви його прочитали, і заслуговує на своє місце серед сучасних творів подібного складу і характеру. Рекомендую.

Читачам бажаю більше гарної літератури, а Роману отримувати бажаєме від творчості, ростити свої творчі навички, і презентувати свої нові роботи!

Читати коментарі (2)
Рейтинг Оцінили Переглянули
-1 Mr. Grey. 151
( написати коментар )
Mr. Grey
2017-09-27 11:20:51

не розумію, навіщо двічі публікувати ту саму рецензію

(відповісти)
Микола Нечета
2017-12-09 18:59:33

це аннотація і реклама, а геть не рецензія. може не слід плутати ці речі.

(відповісти)
( написати коментар )