На першу сторінку
 
РеєстраціяЗайтиВідновити доступ
ЛітКлуб лого
всі твори проза поезія інше рецензії форум автор

Золотий Вік людства (сценарій Апокаліпсису). 1.

Анатоль, 26.09.2017 рокуНауково-фантастична соціальна утопія (чи антиутопія).

Короткий зміст.

Недалеке майбутнє (2050р.). Нема держав, націй, класів. Люди живуть в основному в містах-десятимільйонниках, що плавають в океані.

Функціонування всіх інфраструктур міста забезпечує електронна Адміністрація і роби. Такого поняття як робота чи гроші нема.

Займаєшся чим хочеш, чи нічим не займаєшся. Замовляєш чого хочеш, і тобі доставляють. Крім того в кожної людини в прислузі є свій ангел.

Кожне місто має свої правила (аж до без правил), тож з тисячі міст можна вибрати що тобі до душі.

Героїня повісті - Дая живе в місті "Здорове життя" (спиртного, курива, наркотиків тут нема).

Вона займається дослідженням історії загадкової Української Революції 2020, веде свій канал (щось типу блогера).

Революція 20-20 (як її називають), почалась після блискавичної перемоги України (чи поразки Росії) в Україно-Російській війні 2020 року.

Зразу після цієї війни почався фантастичний технологічний розвиток України, яка стала найрозвиненішою, наймогутнішою, найвпливовішою країною світу. Поступово цей розвиток поширився і на інші країни світу (за допомогою України).

Загадкою лишається які ж діючі сили Революції 20-20, тож є різні конспірологічні теорії, від штучного інтелекту, що зародився в нетрях Інтернету до інопланетних прибульців, що таким чином захопили землю.

Низка ніби випадкових подій спонукають Даю поїхати в Україну, де живить її батьки.

І там їй розкривається тайна Революції.

А заодно в її руках опиняється сила, співмірна (або й більша) ніж сила Системи.

Дая опиняється перед вибором, чи варто щось змінити в долі людства, а якщо змінити, то що?--------------------------------------------------------------------------Дая проснулась серед ночі з якимсь дивним, невідомим їй почуттям тривоги. Їй приснився дід. Він щось говорив до неї. Судячи з виразу його обличчя, навіть не обличчя, а очей, хотів щось повідомити важливе, але слів не було чути. Можливо почуття тривоги було саме тому.

Дая не памятала свого діда. Вона була ще зовсім малою, коли його не стало, та й по тих небагатьох фотографіях, що залишились від нього, навряд чи вона могла його впізнати. Але чомусь було переконання, що то був саме її дід Анатоль.

До ранку залишалось небагато, на сході починало сіріти.

"Заснути вже не вдасться", подумала Дая і тихенько вийшла з кімнати. Місто ще спало. Було незвично тихо і пусто. Вона пішла знайомим маршрутом, яким часто бігала коли зранку, коли ввечері.

Маршрут проходив через охайний скверик з екзотичних дерев, повертав кругом невеличкого озерця, в якому плавали білі і чорні лебеді і ще якісь кольорові птахи.

Дая оглянулась. Їй здалось, що якась тінь в ранкових сутінках сховалась за дерево.

"Ну що, пограємось в кішки-мишки?" Дая різко звернула зі звичного маршруту вліво, в чагарники і почала карабкатись на гору, де серед гранітних скал росли дерева, трави і кущі.

Вона піднялась на вершину в той самий момент, коли почало сходити сонце. Величезне червоне сонце піднімалось з океану. Дая в свої 33 роки ще ніколи не бачила сходу сонця.

Помилувавшись цією картиною вона почала спускатись. За кроків двадцях в кущах щось біліло.

- Вилазь вже, конспіраторе,- весело сказала Дая.

З кущів виліз її ангел. Вигляд в нього був як в собаки, що провинилась, але він був радий, що Дая не сердиться.

Дая не сердилась. Марно було сподіватись вислизнути з-під уваги ангела. Вони ніколи не сплять. Але вона була рада, що хоч спробувала. Все-таки якийсь досвід. Може колись і пригодиться.

Сьогодні в неї важкий день. Ввечері вона проводить програму. Не буденну програму. Сьогодні ювілей Революції. Тридцять років. Революції, що змінила життя людства, започаткувала нову еру - Золотий Вік людства.

Рівно тридцять років тому, в 2020 сталась подія, що почалась як україно-російська війна, пізніше отримала назву Української Революції, а зараз загальновідома під назвою Революція 20-20.

Сьогодні їй треба бути в формі. А незаплановане пробудження цьому не сприяло. Треба відновити сили і психічну рівновагу.

Дая зайшла в кімнату реабілітації, роздягнулась і лягла в ванну відновлення. Ледь чутно загуділи якісь механізми і Дая відключилась.

Через 15 хвилин вона проснулась. Самопочуття помітно покращилось. І в тілі, і в свідомості відчувалась легкість і приплив енергії. Ангел дав їй пігулку, спеціально синтезовану за результатами обслідування. В пігулці були нанороботи і молекулярні машини для подальшого дослідження можливих проблем в її організмі і їх усунення. Дая проковтнула пігулку.

- Що ще?- Спитала вона ангела, помітивши, що той хоче щось сказати.

- Нічне сновидіння, що спричинило непланове пробудження. Може його варто стерти?

Дая знала, що сновидіння - це порушення в роботі психіки. Точніше кажучи порушенням є не сам факт наявності сновидінь в певних фазах сну, то норма. Порушенням є пробудження в цій фазі, в результаті чого сновидіння памятаються. Тому будильники аналізують фази сну і будять тоді, коли сни не памятаються. Людина прокидається з відчуттям, що їй нічого не снилось, тож непередбачувана діяльність підсвідомості не впливає на самопочуття і думки, не залишає інформаційно-емоційного сліду в свідомості.

- Поки не треба, я в нормі,- сказала Дая.

- Ну дивись, якщо буде таке повторюватись, то варто відкоригувати підсвідомість, - порадив ангел.

Даїного ангела звали Дай. Це була стандартна практика. Коли народжувалась дівчинка їй надавався ангел чоловічої статі з іменем, подібним як в дівчинки. А хлопчикам - ангел жіночої статі.

Це було зручно. Ангели були молодими, розумними, красивими, вони не старілись. Тож могли бути не лише вихователями, вчителями, помічниками, друзями, а й ідеальними коханцями.

Така їхня природа, так вони зроблені, щоб любити свого підопічного, піклуватись про нього, допомагати. В них нема інших цілей, інших бажань, іншого смислу життя ніж служити своєму підопічному.

Можна, звичайно, замінити свого ангела при бажанні. І імя, і стать, і вигляд. Але не його природу. Він завжди буде турботливим, дружелюбним, люблячим.

Колись в Даї була навіть думка поміняти імя своєму ангелу з Дай на Дан. Але потім вирішила залишити. Чим Дай гірший, наприклад, за Кай?

Читати коментарі (0)
Рейтинг Оцінили Переглянули
0 77
( написати коментар )