На першу сторінку
 
РеєстраціяЗайтиВідновити доступ
ЛітКлуб лого
всі твори проза поезія інше рецензії форум автор

Золотий Вік людства (сценарій Апокаліпсису) 27.

Анатоль, 07.10.2017 року"Фундамент Природи"- прочитала вона на папці.

"Природа не знає ні математики ні законів фізики, вона просто грається в кубики"- в верхньому правому кутку красувався девіз великими червоними буквами.

- Початок мені подобається,- сказала Дая,- це я почитаю детальніше.

"В самому фундаменті природи закони повинні бути надзвичайно простими, тривіальними. Квантова механіка, чи інші фізичні моделі, що використовують диференціальні рівняння, складну математику - не можуть бути фундаментальними... фундаментальні принципи повинні мати дискретний і скінченний характер... фундаментальні об’єкти природи повинні характеризуватись набором з кількох (небагатьох) параметрів типу є-нема... фундаментальні правила повинні бути алгоритмами типу тих, які використовуються в комп’ютерній грі "Життя" - (життя чи смерть кубика в наступний момент визначається станом його сусідів тепер)... гра в багатовимірному просторі... вимірами є не лише простір-час, а й заряди, "дивність", "зачарованість", "колір"... Оскільки стан кубика залежить від сусідів, то треба знати скільки і яких сусідів має багатовимірний кубик і задати як він від них залежить...

n-вимірний кубик має сусідів 1-го порядку, 2-го... n-го, по степені наближеності до нього. Сусіди n-го порядку контактують з ним в точці, n-1-го по ребру, n-2-го по площині, n-3-го по обєму...1-го порядку - по об’єму n-1... наприклад в 4-вимірного кубика є 16 вершин (сусідів 4-го порядку), 32 ребер (сусідів 3-го порядку), 24 площини (сусідів 2-го порядку) і 8 тривимірних об’ємів (сусідів 1-го порядку).

В k-вимірного кубика 2^k вершин, k*2^(k-1) ребер, k*(k-1)*2^(k-3) площин... k!/m!/(k-m)!*2^(k-m) об’ємів m-го порядку (m=0...k-1)... Як впливають на n-вимірний кубик його сусіди? Зрозуміло, що сильніше впливають ті сусіди, які ближче.

Відстань до найближчого сусіда d, до сусіда n-го порядку d*sqrt(n). Відстань від центру кубика до центру найближчого кубика другого ряду 2d, тож можливо вплив сусідів порядку 4 і більше не варто розглядати, бо вони далі, ніж кубики другого ряду... Критерій: сумарний вплив всіх сусідів повинен бути таким, як сусідів шарика при щільній упаковці...

Оскільки в n-вимірного шарика при щільній упаковці Cn=n*(n+1) сусідів... Звідси випливає, що сумарна вага впливу вершин повинна бути 2, вливу ребер - 4, площин - 6 і т.д. Тоді питома вага впливу вершини буде Kв=1/2^(n-1), ребер Kр=4/n/2^(n-1)... Коефіцієнт впливу сусідів m-го порядку для n-вимірного кубика буде K(n,m)=(m+1)!*(n-m)!/n!/2^(n-m-1) (m=0...n-1)... Як бачимо, при розмірності простору більше 4 спостерігаємо такий парадокс, що коефіцієнт впливу вершин стає більшим ніж коефіцієнт впливу ребер..."

Дая відкинулась на спинку крісла і з пів хвилини дивилась на стелю. Потім глибоко вдихнула, різко видихнула і почала вже швидко гортати аркуші, читаючи тільки заголовки.

"Коефіцієнт існування n-вимірного кубика... Функція існування... Фізичний зміст функції існування... Проекція ФІ на 4-вимірний простір-час... Протяжність і замкнутісь вимірів... Радіуси замкнутості вимірів... Оскільки час не є ізотропним, то його радіус замкнутості в два рази менший ніж в просторових вимірів і фігурою простору-часу є чотирьохвимірний тор (бублик) з точковою діркою... Час в цій грі (зміни стану кубиків) не має жодного відношення до фізичного часу. Можливо потрібно нескінченно багато моментів перескоку станів кубиків, щоб сталась якась фізично значима зміна...

це забезпечує "далекодію" квантової спутаності і властивості хвильової функції... З одного боку це означає, що неможливо з абсолютною достовірністю вирахувати зміну фізичного стану, бо потрібно обрізати обчислення, але з іншого боку це значить, що в фундаменті світу знаходиться такий суперкомп’ютер, який за квант фізичного часу (10^-43 сек) робить нескінченну кількість обчислень з нескінченною кількістю багатовимірних кубиків. Треба подумати як його можна використати для розв’язання якихось практичних задач, як дати задачу і одержати відповідь..."

- Ну все, з мене досить!- Дая кинула папку на стіл, встала, пхнула стіл ногою і пішла до дверей. Потім повернулась, і з словами "Елементарно! Тривіально!" ще пару раз пнула стіл ногою і, трохи цим заспокоївшись, пішла обідати.

"Там десь батько в оранжереї"- згадала вона. "Зайду за ним".

- Ну як успіхи?- поцікавився батько, побачивши її.

- Прекрасно! Бачиш яка я бадьора і енергійна. А ти чим тут займаєшся?

- Кабачки підвішую.

- А навіщо їх підвішувати?

- Хутро вже починає рости, коли підвісити, то рівномірне з усіх боків виходить.

- Що за хутро?

- Оце - норка, а от - рись, там далі - соболь, шиншила, вікунья...

- Хіба зараз одяг таким стародавнім способом роблять?

- Ні, звичайно, зараз все з кварцево-корундових композитів, але мені подобається кабачками займатись - і м’ясо і хутро.

- Ти живлення для ноутбуків не знайшов?

- Завтра знайду. А ти вже папери передивилась?

- Ще не все.

- Щось знайшла цікавого?

- Сліди каніфолі.

- І що це значить?

- Що він і паяв щось на них.

- Ну, ти прямо Шерлок Холмс і Мата Харі в одному лиці. А що ти шукаєш?

- Якби ж то я знала.

- Ясно, все як в казці: - Піди туди, не знати куди, знайди те, не знати що. Ну, пішли вже їсти.

Читати коментарі (0)
Рейтинг Оцінили Переглянули
0 44
( написати коментар )