На першу сторінку
 
РеєстраціяЗайтиВідновити доступ
ЛітКлуб лого
всі твори проза поезія інше рецензії форум автор

Золотий Вік людства (сценарій Апокаліпсису) 28.

Анатоль, 07.10.2017 рокуПісля обіду Дая вирішила трохи подрімати, бо знов ритись в старій макулатурі їй не хотілось. Але заснути чомусь не могла. Вона згадала, що тримала в руках папку з назвою "Ідеальний самогонний апарат, дистилятор". Тоді вона відклала її як щось несерйозне, а зараз читати щось "серйозне" їй не хотілось, а чому б заради розваги не почитати про ідеальний самогонний апарат.

"Був в Каті на дачі"- починався текст. "Яблук цього року вродило! І ожин, і винограду! Катя з матір’ю наробили і соку і закруток і варення, а їх не зменшується. Вирішили на самогон перегнати - все-таки валюта в селі. Взяли в сусідів самогонний апарат... Яке технологічне варварство! Насипали в величезну каструлю 5 відер браги, цілий день палили під нею, використали дві бочки холодної води для охолодження... В результаті - знизу брага підгоріла аж обвуглилась, прийшлось потім пів дня каструлю чистити, в результаті такого перегріву органіки там які завгодно речовини могли утворитись, брага викидається...

Отже - ідеальний дистилятор.

1. Переганяти треба не брагу, а тільки відціджену рідину.

Не буде так пригорати. В тверду компоненту браги можна буде добавити води і цукру і хай далі бродить. І так кілька разів, адже живі дріжджі там лишаються.

2. Посудина для перегонки може бути зовсім маленькою, адже не потрібно завантажувати в неї зразу всю рідину - може добавлятись в міру випаровування. В випадку дистилятора в протиточний теплообмінник поступає стільки води скільки стікає дистиляту. За допомогою датчика рівня. Причому вода поступає в випаровувальну ємність вже при температурі майже кипіння, а дистилят охолоджується до кімнатної температури.

3. І найважливіше. Найбільші втрати енергії маємо на тому, що величезна теплота випаровування просто йде попусту на нагрівання охолоджуючої води. Це тепло потрібно повернути назад в котел! За допомогою теплового насоса!

Конструкція теплового насоса для випадку дистилятора така: циліндр з ребрами знаходиться прямо в випаровувальній камері в рідині для перегонки. Коли поршень рухається, в циліндр втягується пара, що над рідиною, потім пара стискається, при цьому конденсуючись і віддаючи величезну теплоту конденсації в котел, для випаровування нових порцій рідини, а не охолоджувальній воді.

Далі конденсат, що охолодився в котлі до температури кипіння рідини поступає в протиточний теплообмінник, де охолоджується, віддаючи тепло новим порціям рідини, що поступає в котел при температурі майже кипіння.

Отже ідеальний дистилятор виглядає так: Невеличка камера випаровування, куди через протиточний теплообмінник поступає рідина для дистиляції, тепловий насос, що повертає теплоту пароутворення назад в камеру випаровування.

Таким чином теоретичні втрати енергії на дистиляцію можна зробити як завгодно малими. А практично зменшити в десятки разів. Початковий підігрів невеличкої кількості рідини в камері випаровування можна зробити за допомогою зовнішнього підводу тепла (електрична спіраль), а в подальшому тепла від роботи теплового насоса буде достатньо.

Та й інерційність апарату дуже маленька. Виходить на режим за пів хвилини".

Різні конструкції і розрахунки Дая пропустила, тож читання про самогонний апарат її не втомило.

"Що б тут ще такого корисного в домашньому господарстві почитати?"

Її увагу привернула папка з назвою "АНГЕЛ".

- О, і тоді ангели були?- здивувалась Дая. Але то був якийсь літальний апарат - АНатоля ГЕЛікоптер.

"Ловець дронів, винищувач безпілотників"- прочитала вона.

- Який рік?- Дая закрила папку і подивилась на обкладинку - 2014.- Ясно, війна і в казково-іграшковий світ Анатоля прийшла.

"Технічні характеристики: вага - 0.5 кГ, тяга - 1,3 кГ, тривалість польоту - 2 хвилини, дальність - 10 км, швидкість - 350 км/год. собівартість - 69 доларів"- Прочитала вона і глянула на малюнок. Він справді був схожим на ангела з крильцями і головою, виглядав чимсь середнім між літачком і ракетою. Довжиною був 30 сантиметрів, діаметр корпусу в найтовстішому місці - 4 см. Спереду - пропелер, зразу позад нього невеличкі крильця-рулі, а спереду пропелера на тонкій шиї-трубочці голова.

Стартує вертикально як ракета, може нерухомо зависати в повітрі в вертикальному положенні, крильця-рулі при цьому повертаються так, щоб компенсувати обертальний момент, що створюється гвинтом. При зміні положення рулів може плавно повертатись навколо осі чи повільно парити над землею. При великій швидкості крильця-рулі працюють як рулі ракети, що дозволяє маневрувати і летіти в будь-якому напрямку. Великих крил йому не потрібно, бо основна задача - летіти вгору, а не горизонтально. М’яку посадку може здійснювати і з вимкненим двигуном, повернувши крильця-рулі пропелером, крутячись як насіння клена.

Попередня наводка на ціль здійснюється людиною за допомогою інфрачервоного лазера, закріпленого на підзорній трубі. Потім вмикається самонаведення ангела на ціль за допомогою сенсора від оптичної миші. При зміні напрямку зміщується зображення цілі на сенсорі, сенсор видає сигнали пропорційні зміщенню по координатам Х і У і швидкості зміщення. Ці сигнали служать для формування команд для рулів.

При наближенні ангела до цілі на 10 метрів з його голови вилітає тоненька кевларова сітка, яку розкривають чотири грузики, що вистрілюються пороховим зарядом з чотирьох коротеньких трубочок, розміщених під деяким кутом. Сітка наштовхується на ціль, грузики по інерції продовжують летіти, обвиваючи ціль сіткою. Пропелери дрона заплутуються в сітці і зупиняються, трофей на парашутику спускається на землю.

Якщо дрон над ворожою територією, чи є великим безпілотником, то вистрілюється не сітка, а струмінь напалму.

Якщо замінити електромоторчик з силовим акумулятором на пластиковий моторчик, що працює на стисненому (рідкому) СО2 то вартість ангела можна зробити меншою 50 доларів."

- Ну це не ангел, а демон якийсь,- сказала Дая і закрила папку, не ставши читати описання конструкції, технології виготовлення, систем управління, самонаведення, варіантів озброєння...

Читати коментарі (0)
Рейтинг Оцінили Переглянули
0 47
( написати коментар )