На першу сторінку
 
РеєстраціяЗайтиВідновити доступ
ЛітКлуб лого
всі твори проза поезія інше рецензії форум автор

Золотий Вік людства (сценарій Апокаліпсису) 31.

Анатоль, 10.10.2017 рокуПід час вечері Дая домовилась з батьком, що той займеться завтра живленням для ноутбуків, щоб можна було подивитись диски і флешки, і пішла в свою кімнату.

"Можливо завтра я дізнаюсь щось нове про ті події"- в Даі появилось відчуття, що нарешті вона натрапила на слід, який приведе її до розгадки таємниці Революції 20-20.

"Як же так сталось, що про таку грандіозну подію так мало інформації?- думала вона. "Що нам відомо? Фактично лише кілька телевізійних виступів якоїсь дівчинки, швидше всього комп’ютерної анімації". Дая знала ці виступи напам’ять.

17 вересня 2020 року в четвер о 20-ій годині вечора перервалась трансляція всіх телеканалів на території України і на екрані появилась якась дівчинка років десяти на вигляд. Вона сказала буквально таке:

"Я прийшла допомогти Україні.

Але якої допомоги потребує Україна?

В Україні війна, корупція, бідність, відсталість. Нема науки, не розвиваються технології і виробництво.

Люди не довіряють владі і зневірились в країні, масово емігрують чи збираються виїхати.

Але це все наслідки, симптоми.

Причиною є несформованість української нації.

Непатріотичні виборці обирають непатріотичну владу. Непатріотича влада дбає не про національні інтереси, а про власні і корпоративні, не має бачення перспектив розвитку країни, не розробляє стратегій і планів розвитку, живе сьогоднішнім днем, думає лише про своє збереження і збагачення. В опонентів, що представляють інші олігархічні клани підхід такий же.

Країна розділена мовно, культурно, ідеологічно. Частина громадян ностальгують за СРСР, частина орієнтується на Росію, частина за російськомовну Україну, тобто фактично за варіант Росії на цій території. Багато людей просто дезорієнтованих, зневірених і розлючених.

Проти України ведеться війна з боку Росії. Війна на знищення, на перетворення України в частину "русского міра". Це війна і в інформаційному просторі - мовно-культурна, ідеологічна, війна дипломатична, політична, економічна, диверсійно-терористична, збройна. Існує чисельна п’ята колона Кремля і шоста колона "русского міра" під українською символікою.

Непатріотична влада під тиском Москви поступається національними інтересами України задля збереження свого місця і доходів, переслідує проукраїнські патріотичні рухи, сприяє подальшій русифікації України, легалізації "русского міра" в Україні.

Що ж треба робити, щоб Україна стала сильною, розвиненою, успішною, передовою країною світу?

Знаючи причину хвороби можна визначити і рецепт лікування.

Рецепт такий - формування української нації.

Без єдиної української нації не буде ефективної української держави, бо держава - це форма існування нації.

Нація формує свою національну державу, яка забезпечує захист національних інтересів на міжнародній арені, яка забезпечує збереження національної ідентичності, мови, культури, всебічний розвиток нації.

Нема єдиної нації, здатної сформувати національну державу - маємо не українську державу, а сформований олігархами клуб обслуговування їхніх інтересів під вивіскою держави.

А не буде ефективної держави, що дбає про національні інтереси - не буде успішної країни, скільки б представники кланів і олігархів у владі не говорили про якісь реформи чи боротьбу з корупцією.

Найнеобхіднішою реформою, найважливішою задачею є формування єдиної української нації.

Без вирішення цієї задачі не буде патріотичної влади, не буде ефективної держави, не буде успішної країни.

Хочеш перемоги України в війні з "русскім міром" - стань українцем.

Хочеш, щоб держава діяла в твоїх інтересах - стань українцем.

Хочеш жити в успішній розвиненій Україні - стань українцем.

Але, за малим винятком, людина не може захотіти стати тим, ким вона не є.

Не можна захотіти стати японцем, мусульманином, комуністом, французом, атеїстом, українцем, лібералом чи християнином, якщо ти ним не почуваєшся.

Кожен цінує свою національну, релігійну чи політичну самоідентифікацію як своє Я, як свою душу.

І всяке намагання примусом схилити людину до того чи іншого світоглядного вибору, до зміни своєї самоідентифікації викликатиме несприйняття і опір.

Але і сама людина не захоче, не може захотіти змінити свої переконання, ідеологічні і світоглядні цінності.

Який же вихід?

Людину формує середовище, в якому вона живе. Чому в мусульманських країнах в основному мусульмани, в християнських - християни? Це їх свідомий вибір? Ні. Такими їх виховали.

Тож для успішного і безконфліктного формування української нації потрібно створити українське середовище.

Що значить українське?

Це значить україномовне і патріотичне.

Дехто каже: "Мова не важлива, можна бути і російськомовним патріотом України".

Можна. Якщо російськомовний за дерусифікацію і українізацію України - то він патріот України.

А якщо хто за збереження русифікації України - то він ворог України, якою б мовою не говорив і якого б етнічного походження не був.

Не може бути російськомовної України. Бо це не Україна, а варіант "русского міра".

Отже, основна задача, без вирішення якої Україна ніколи не стане успішною - це формування української нації.

Шлях до цього - українізація України, створення україномовного патріотичного середовища.

Зверніть увагу, я кажу - українізація України, а не українізація громадян, населення.

Побутова мова громадян - це їх особиста справа, як одяг чи зачіска.

Що ж таке українізація України?

Це означає, що робочою мовою всіх сфер суспільного життя має бути українська.

Українська має стати робочою мовою ЗМІ, освіти, державних інституцій (поліції, армії, СБУ, чиновників...), транспорту, сфери обслуговування, виробництва, діловодства, спорту, культури, науки...

Звичайно, наша мета - це формування українця.

А українізація суспільної сфери - це засіб, безконфліктний шлях до цього. Бо в такому середовищі громадяни ставатимуть українцями легко, добровільно і безболісно.

Але в вихованні людини великий вплив сім’ї. Україна зацікавлена в тому, щоб і в сім’ї дітей виховували українцями, а не українофобами, україноненависниками, щоб діти добре володіли українською мовою, без якої не зможуть обходитись в суспільстві.

Тут не можна діяти адміністративними методами, так як в сфері суспільного життя. Але можна заохочувати виховання дітей українцями, розвиненими, соціально орієнтованими, активними громадянами.

Допомогу потрібно давати не на народження дитини, а на її виховання справжнім українцем.

Але я прийшла не лекції вам читати, а допомогти Україні стати найрозвиненішою, найсильнішою, найвпливовішою, найуспішнішою країною світу.

Я знаю що треба робити, як це зробити і маю для цього необхідні ресурси.

Але моя задача не ощасливити вас, а допомогти. А допомагають тим, хто і сам старається.

Тож сприйміть це як шанс і постарайтесь не втратити його.

Зробити нам треба багато, а часу мало, тому будемо рухатись швидко.

План на завтра - українізація ЗМІ.

Завтра, з шостої ранку всі теле- і радіоканали на всій території України, включаючи Крим і Донбас переходять на українську мову.

Тобто всі передачі ведуться українською мовою. Якщо дається якесь інтерв’ю іноземною мовою, чи гості студії говорять іноземною мовою, то повинен бути обов’язковий переклад на українську. Бо громадяни України не зобов’язані знати якихось іноземних мов. Переклад може бути або послідовним, або паралельним (з приглушенням оригіналу).

Це нормальна практика для ЗМІ в усіх країнах.

Органам влади, Нацкомісії у справах телебачення і радіомовлення донести цю інформацію до власників і керівників ЗМІ. Власникам і керівництву теле- і радіоканалів забезпечити роботу своїх ЗМІ українською мовою.

Засоби інформації корінних народів України (кримських татар, караїмів, гагаузів) можуть вести передачі своєю національною мовою чи українською.

Завтра о двадцятій проаналізуємо результати першого дня і намітимо подальші плани.

Просьба до телеканалів зарезервувати для мене хвилин 10-15.

Ну і віднесіться до моїх слів серйозно, як до шансу України.

Побачимось завтра".

Читати коментарі (0)
Рейтинг Оцінили Переглянули
0 49
( написати коментар )