На першу сторінку
 
РеєстраціяЗайтиВідновити доступ
ЛітКлуб лого
всі твори проза поезія інше рецензії форум автор

Золотий Вік людства (сценарій Апокаліпсису) 32.

Анатоль, 12.10.2017 рокуДая усміхнулась. Вона-то знала як "серйозно" віднеслись всі до цього виступу. Цікаво, чи пам’ятає це батько, і як він тоді сприйняв цю подію?

- Ти пам’ятаєш перший виступ Аї 17 вересня,- спитала Дая, зайшовши в кімнату батька?

- Я тоді телевізора практично не дивився, але на наступний день співробітники це обговорювали, казали: "Що, твоя Софійка в месії подалась?" Тож я передивився запис - дійсно на Софійку дуже схожа.

- Серйозно? Ану покажи мені її фотографії тих часів.- Дая скільки разів переглядала той запис, але чомусь ніколи в неї не з’являлась думка про схожість дівчинки з її старшою сестрою. Переглянувши кілька фотографій і відео вона й справді побачила схожість.

- І що ти про це думаєш?- спитала батька.

- Ти натякаєш на причетність до цього Анатоля? Він дійсно носився з ідеєю українізації, але я не уявляю як це можна було практично реалізувати.

- Що? Українізацію?

- Ні, це я якраз добре уявляю. Навіть не уявляю, а точно знаю. Я про технічну реалізацію виступу.

- Розкажи як відбувалась українізація України.- Дая чомусь ніколи не замислювалась раніше над цим питанням.

- Чому тільки України? Спочатку України, а потім і всього світу. Все дуже просто. Це була її умова співпраці. При організації фірм, дочірніх чи спільних підприємств, співпраці з підрядниками Ая ставила умову, що робочою мовою фірми є українська, мова документації, програмних продуктів - теж українська.

- А хто на таке не погоджувався?

- Той лишався біля свого старого розбитого корита і з часом банкрутував. Вся ж стара економіка, все виробництво, будівництво, транспорт, видобування копалин, енергетика, зв’язок, інформатика - все зникло, було замінено іншим. Ми не старались нікого збанкрутувати, навпаки, передавали і технології, і організаційну допомогу. Але обов’язковою умовою була українізація.

- Ну, щодо України - це зрозуміло. А як же інші країни? Європа, США, як вони на таке йшли?

- Спочатку ніяк.

- І що ж було?

- Великий технологічний відрив України від решти світу. Мені здається що й був такий задум, щоб спочатку Україну вивести на передові позиції, а потім вже підтягувати решту світу. Але робилось це хитро, не шляхом заборони експорту технологій, а прив’язкою технологій до української мови. Тож найкращі комп’ютери, автомобілі, літаки, різні розумні машини, прилади - розуміють лише українську, найкращі інформаційні ресурси, мережі - лише українською мовою. Не хочеш - не бери.

- Але ж з точки зору економічної вигоди це було нераціонально.

- Видно не економічна вигода була пріоритетом. Та й при таких технологічних перевагах це не мало значення.

- Ну і як же все-таки українізувався світ?

- Спочатку українізувалась Африка. Після перебудови України основні проекти Великої Четвірки були на Африканському континенті. Через кілька років континент перетворився на земний рай. Більшість населення стали жити в великих комфортних містах, що виросли в пустелях. Пустелі стали родючими оазисами, зрошуваними опрісненою морською водою, що поступала туди гігантськими трубами. Значна частина території стала природними заповідниками і заповідними зонами. Африка стала годувальницею світу, найбагатшим континентом, поставляючи сотні видів звичайних і екзотичних продуктів, багато з яких були штучного походження, з цінними властивостями.

- А Європа, США?

- Вони і Японія тримались найдовше, поки не стали найвідсталішими регіонами світу. Ми вже перейшли до масштабних космічних проектів, вирощували міста, виробництва, енергетичні і науково-дослідні станції на Місяці, Марсі, астероїдах, супутниках Юпітера, а вони ще намагались конкурувати.

Але й вони посипались, коли почалось вирощування міст в океані і масове переселення туди людей. А як ти знаєш мовою в містах є українська. Тож хочеш комфортного життя і реалізації бажань - вчи українську.

- Ну, Україну українізувати - це я розумію, це правильно, а навіщо було українізовувати світ?

- А чим англомовний чи китаємовний світ краще ніж україномовний? Тоді ж англійська мова була міжнародною мовою і науки і бізнесу.

В історії то одна країна виривалась вперед, то інша. Колись Монголія пів світу була завоювала, а чим потім стала? Так само Греція...

- Щось тут не так. Ая в своїх телевізійних промовах говорила лише про українізацію України, і наголошувала на тому, що вона прийшла допомогти Україні, що в неї нема ніяких планів щодо інших країн.

- Наскільки я пам’ятаю, її телевізійні промови тривали зовсім недовго, десь тиждень чи місяць, а співпрацювала вона з нами років з десять. Хоча я згоден, що в її виступах явно прослідковується позиція Анатоля.

- Його причетність до цих подій виглядає переконливою, але чи відкидає це інші версії, наприклад версію прибульців?

- Щось я ще не бачив жодного прибульця.

- А уяви собі, що їхня цивілізація десь в іншій зоряній системі. Фізично долетіти сюди нема технічної можливості. Чи й нема такої потреби, бо є кращий варіант - поширювати свою інформацію, а не переміщати фізичне тіло. І от вони поширюють в усі боки якимсь чином інформацію, а де вже є умови для її сприйняття, там вона дає сходи, проростає. Яку б інформацію на їх місці ти б поширював, розсівав?

- Я б поширював структуру мінімального штучного інтелекту, здатного еволюціонувати. Але така інформація могла бути сприйнята лише цивілізаціями, в яких є вже комп’ютери. Навряд чи в цьому є особливий сенс, адже такі цивілізації і самі скоро зроблять штучний інтелект.

- Але це буде їхній інтелект, а якщо ті інопланетяни хочуть посіяти свій?

- Мінімальний, здатний розвиватись, розвинеться в такий, в який його спрямовуватимуть.

- Не знаю, не знаю, як вовченя не виховуй, а овечкою воно не стане.

- Ну, припустимо, передають інопланетяни якісь ідеї. Так чому їх сприйняв Анатоль, а не...

- А не Макс? Може тому що Макс не думав про це серйозно.

- Багато людей займалось серйозно проблемами штучного інтелекту і в солідних фірмах.

- Може ті інопланетяни спеціально не хотіли передавати щось в руки солідних фірм. Може тому, що там розвиток таких ідей був би під контролем, може їм чимсь було вигідніше, щоб розвивався штучний інтелект безконтрольно в якогось самітника до пори-до часу.

- Припустимо. А яка мета цих інопланетян?

- А яка мета всякої цивілізації, всякого життя? Зберігатись і поширюватись у світі.

- Це ясно. Я про те, які в них плани щодо інших форм життя, інших цивілізацій, зокрема які плани щодо людей?

- Планів ми не знаємо, але можемо побачити результат.

- І який же результат?

- Важко оцінити однозначно. З одного боку людям створені прекрасні умови для комфортного, безпечного життя, для задоволення їхніх потреб і бажань. А з іншого боку (тут Шела, Степан і "інтелігент" мені аплодують) не стало людської цивілізації, людство втратило стратегічну перспективу.

Читати коментарі (0)
Рейтинг Оцінили Переглянули
0 40
( написати коментар )