На першу сторінку
 
РеєстраціяЗайтиВідновити доступ
ЛітКлуб лого
всі твори проза поезія інше рецензії форум автор

Золотий Вік людства (сценарій Апокаліпсису) 35.

Анатоль, 18.10.2017 року- Якщо проблема з безсмертям - це проблема перенаселення, то чому б не зробити так: хочеш бути безсмертним - відмовляєшся від права мати дитину.

- Колись обговорювали такий варіант, але відкинули його.

- Чому?

- Бо через деякий час всі стануть безсмертними, народження нових людей не буде і все зупиниться як на моментальній фотографії. Ти думаєш природа не могла б винайти безсмертя? Але всі організми смертні. І не просто смертні, а в їх конструкцію закладено механізми старіння і смерті як необхідний етап розвитку.

- Дивно мені все це. Хіба безсмертні організми не мали б переваг над смертними, якби появились в процесі еволюції?

- Перевагу мають ті організми, які можуть швидше змінюватись, бо це дає їм можливість краще пристосовуватись, адаптуватись до різних умов. От візьмемо еукаріот. В них, порівняно з бактеріями дуже нераціональна генетична система, багато надлишкової ДНК, складний процес трансляції генетичної інформації в білки. Все це створює додаткове навантаження на організм, витрачаються попусту ресурси на копіювання в кожній клітині в 10 разів більше ДНК ніж необхідно, Збільшується кількість помилок при трансляції генетичної інформації, Потрібні додаткові складні механізми для розплутування довжелезних ниток ДНК. Здавалося б тиск такого навантаження повинен був би видаляти такі організми в процесі еволюції як неконкурентні, а вони он як процвітають. Всі багатоклітинні організми є еукаріотами.

Це виглядає парадоксально, адже механізми природного відбору діють на рівні популяцій, видів. Види еукаріот одержують додатковий генетичний тягар, але замість бути витісненими в результаті відбору виживають і процвітають завдяки швидшій еволюції, тікають від відбору в нові ніші, на інші рівні.

- Але ж організми Безсмертних теж можуть змінюватись, і притому незрівнянно швидше ніж природні організми, і ще й цілеспрямовано і керовано, тож вони можуть еволюціонувати швидше і краще ніж люди і інші біо-організми.

- Це так. Вони майже настільки ж досконалі в цьому плані як і штучні форми. Власне вони і стають штучними формами в результаті поступової перебудови природних організмів людей. Тому ми й орієнтували їх на освоєння космосу, на створення нових цивілізацій десь в космосі. Хоча, треба сказати, це не основний шлях, це лише дань людям, адже вирощувати безсмертні штучні організми з нуля набагато простіше, ніж трансформувати в них людей.

- От ти сам і спростував свою тезу "моментальної фотографії". Безсмертні можуть розвиватись і притому незрівнянно швидше і ефективніше за людей. Так чому б не зробити всіх людей Безсмертними?

- Тобто знищити людей як людей, як біологічний вид, трансформувати їх в зовсім інші організми. Хай і плавно, непомітно для них, щоб в кожен момент в них зберігалось відчуття, що вони залишаються самими собою. Якраз це і виглядало б як знищення людей інопланетянами - заразили людей якимсь вірусом, який поступово і непомітно перетворює їх зсередини в безсмертних прибульців.

- Думаю люди не мають нічого проти такого поступового перетворення в Безсмертних. Вони завжди мріями стати богами. І не давати їм цього, коли є технічні можливості - неправильно.

- Земля - людям, безсмертним богам - небо. Думаю це є правильним і справедливим. А особливо популярні люди можуть і на землі стати Безсмертними. Це і для інших є хорошим стимулом спрямовувати свою активність в якесь соціальне русло.

- А Небожителі не є безсмертними?

- Ні, це звичайні люди, які за свою популярність мають певні преференції.

- Які?

- Вони живуть в більш комфортних містах.

- Куди ще більш комфортно може бути ніж те, що в мене? Навіть не уявляю.

- Злітай до Софійки в гості, подивишся.

- А це можливо? Я хіба маю право поїхати в місто Небожителів?

- Вони мають право приймати гостей. Взагалі в них так багато прав, чи так мало обмежень...

- Як на "Без Правил"?

- Хороший жарт, треба буде Софійці розказати.

- Так що ж в них такого чого в мене нема?

- В містах небожителів населення набагато менше, десь біля мільйона. Набагато більше природи, фантастичні природні ландшафти, крім квартир вони мають ізольовані маєтки на природі, електрольоти в їх постійному розпорядженні, можуть полетіти в будь-який момент будь-куди. Їхні генотипи є в глобальному банку, так що кожна людина при плануванні собі дітей може вибирати гени з бажаними задатками.

Але щось ми заговорились з тобою, пізно вже, ще буде час поговорити.

Дая пішла в свою кімнату. І тут подзвонив її ангел.

- Ти ще не спиш?- спитав він.

- А що таке, щось сталось?- занепокоїлась Дая.

- Ні, нічого такого, просто вже 4 дні пройшло, а ти не дзвониш, вирішив спитати як справи, чи все в порядку, чи є якісь матеріали для твого каналу. Глядачі знають, що ти поїхала на сушу і цікавляться як там.

- Я завтра зранку передам тобі записи поїздки з Києва до Харкова. Візьму записи з своїх камер, з камер батькового автомобіля і дронів, буде цікаво.

- Добре, спокійної ночі.

Читати коментарі (0)
Рейтинг Оцінили Переглянули
0 36
( написати коментар )