На першу сторінку
 
РеєстраціяЗайтиВідновити доступ
ЛітКлуб лого
всі твори проза поезія інше рецензії форум автор

Золотий Вік людства (сценарій Апокаліпсису) 41.

Анатоль, 21.11.2017 року- Але ж це не запис другої промови Аї! - вигукнула Дая. Вона добре пам’ятала всі телевізійні звернення Аї. Це був чорновий варіант її виступу. А що це означає? Це доводить пряму причетність Анатоля до тих подій.

Дая вскочила на ноги і швидко заходила по кімнаті. Їй хотілось поділитись своїм відкриттям з батьком, але, глянувши на годинник, вона примусила себе почекати до ранку. Походивши ще трохи вона лягла, але ще довго не могла заснути, перебираючи в пам’яті події сьогоднішнього дня.

Прокинулась Дая пізно. І зразу пішла поділитись з батьком своїм вчорашнім відкриттям. Батько вже працював в оранжереї. Даїну звістку він сприйняв спокійно, навіть, здавалось, байдуже.

- Як ти не розумієш?- майже кричала Дая. - Я 15 років займаюсь дослідженнями з історії Укрїнської Революції і не знайшла нічого нового, що б пролило світло на ті події, а тут раптом такий прорив.

- В чому прорив?- не розумів батько. - В тому, що Анатоль якось причетний до Аї і до кількох її виступів по телебаченню? Так зі мною і з іншими з Великої Четвірки вона 10 років співпрацювала.

- Ти що, справді не розумієш різниці?- гарячкувалась Дая. - Ви просто виконували вказівки Аї, а Анатоль її створив і вона діяла за його планами.

- Це лише твоя гіпотеза, один з можливих варіантів,- спокійно сказав батько, може вона лише радилась з ним і показала йому варіант свого виступу, щоб спрогнозувати реакцію людей, і щось скоректувати, враховуючи таку реакцію. Може вона сотням людей показувала варіанти своїх виступів, перш ніж пускати їх в ефір. Вона ж програма, особливості психіки людей на той момент могла не знати, їх бажання, реакції не могла передбачити, тому й проводила такі тести.

- Так ти й не допускаєш думки, що Анатоль міг створити Аю?

- В принципі то допускаю. Якщо природа, граючись з атомами, змогла створити життя і розум, то чому б людина, граючись залізяками і програмками не могла б. Але він міг зробити щось простеньке, здатне розвиватись, а от у що воно могло розвинутись передбачити він не міг. Я пам’ятаю він навіть казав, що створив штучний інтелект.

- Коли це було?

- Десь між 2017 і 2020.

- І як ти до цього поставився?

- Ніяк. Штучним інтелектом тоді називали що завгодно. Були курси в ВУЗах і підручники з штучного інтелекту. Всяку програмку, що вчилась грати у хрестики-нулики чи шахи можна було назвати штучним інтелектом.

- А що він робив?

- Не знаю. Він казав, що йому обчислювальних потужностей не вистачає. Потратив всі свої заощадження, навіть квартиру продав і накупив якихось відеокарт.

- Відеокарт? Що це таке і навіщо вони?

- Це процесорні плати для обробки зображень.

- Навіщо йому зображення обробляти?

- Універсальні процесори для комп’ютерів мали всього кілька ядер, а в деяких відеокартах процесори мали сотні і тисячі ядер. Це давало змогу проводити паралельну обробку інформації.

- А де ж він жив, якщо квартиру продав?

- Та тут же на дачі. Це і нам зручно було, щоб хтось за дачею приглядав, бо ми жили тоді в Харкові.

- Ну і що, вистачило йому обчислювальних потужностей?

- Напевне вистачило, щоб усвідомити, що потрібно потужності всесвітньої мережі використати.

- Тобто запустити Аю в Інтернет?

- Думаю тоді й почався її неконтрольований розвиток.

- Чому неконтрольований? Вона ж працювала на його плани - українізація, війна з русскім міром.

- Тут ще не відомо хто на чиї плани працював.

- Як це?

- Вона ж була лише програмою, інтелектом, слугою. Для реалізації якихось своїх планів чи можливостей їй не вистачало рецепторів і ефекторів, очей і рук. А тема війни дуже зручна, щоб все це одержати.

- Вона могла легше все це одержати використовуючи могутні корпорації, фірми військово-промислового комплексу.

- Можливо в неї були закладені якісь елементи контролю з боку Анатоля і обмеження щодо співпраці з корпораціями. Може вона розуміла, що там вона буде під жорстким контролем багатьох людей і служб. А тут все буде в її руках. Оскільки Анатоль грався сам (мало не сказав "працював"), то повинен був всю інфраструктуру ведення війни передати в її руки. Починаючи від розвідки і аналізу даних і закінчуючи керування кожною камерою, дроном чи бойовою машиною. І головне, про неї ніхто не знав, що давало величезні додаткові переваги. Адже коли не знаєш хто твій противник, які в нього можливості і звідки чекати удару - це великий мінус.

- Думаю, Анатоль все ж контролював її.

- Припустимо, що так і було. А що станеться, якщо його не стає? Попадає в аварію, зупиняється серце, удар струмом чи аварія в якомусь експерименті, не кажучи вже про цілеспрямовані дії штучного інтелекту, в руках якого засоби ведення війни. А тоді повна безконтрольність, повна свобода дій при повній конспіративності. Ідеальний варіант для реалізації своїх планів.

- І які ж такі її плани? Схоже, що Анатоля не стало десь через тиждень чи місяць після 17 вересня 2020. І що вона зробила? Хіба вона якось використала засоби ведення війни, які в неї були? Ні. Ми навіть не знаємо, які вони і куди поділись. Знаємо лише, що військові можливості її були великими, судячи по тому, наскільки легко була нейтралізована військова машина Росії.

- Їй не було потреби використовувати якісь військові засоби для реалізації своїх цілей. Можливо вона прорахувала, що економічними методами легше добитись бажаного результату. Бо так всі працюють на твій план, а не проти тебе.

- От ми знов прийшли до того, що про плани можна судити за результатами, а результати можна оцінювати по-різному.

Але от що цікаво - Ая ж так і не вийшла з підпілля, 20 років тому просто припинила з вами всякі контакти. А куди вона поділась? Вона ж не інтегрувалась ні в космічну Систему Розвитку, ні в земну Систему Збереження.

- Можливо вирішила, що свою місію виконала, і самозруйнувалась. Та й колишнього Інтернету зараз нема.

- А в мене чомусь таке відчуття, що вона ще існує. І зовсім не в Інтернеті і не в Системі. Що вона десь має свої обчислювальні ресурси. І не тільки обчислювальні, а й технологічні, бо куди вони поділись після війни?

- Навіть якщо й існує, то яке це має значення? Що вона зараз порівняно з Системою, що її можливості порівняно з теперішніми?

Читати коментарі (0)
Рейтинг Оцінили Переглянули
1 Павло. 26
( написати коментар )