На першу сторінку
 
РеєстраціяЗайтиВідновити доступ
ЛітКлуб лого
всі твори проза поезія інше рецензії форум автор

Золотий Вік людства (сценарій Апокаліпсису) 50

Анатоль, 03.12.2017 року- Чи є господар у вовка?- запитував Сід, йдучи між рядами. - А в зайця? Може є господар в мухи, метелика, берези, синички, крука, окуня?- він зробив паузу. - Ні. Нема. Як же так? Хіба вони не творіння Божі? - знов пауза.

- А вівці, собаки, корови,- скажете ви,- вони ж то мають господарів. Чим же вони відрізняються від перших? Може Бог створив одних вільними, самостійними, а інших рабами, слугами?- пауза. - А може все ж таки то люди зробили їх своєю худобою? Вони і людей роблять своїми рабами і овечками задля якихось своїх потреб і бажань,- Сід зробив довгу паузу.

- Любі мої, зараз я вам відкрию головну істину. Головну істину про Бога. Головну істину про Істинного Бога. - пауза.

- Бог - не Господь! - майже викрикнув Сід, він підняв руку, і так і йшов кілька секунд мовчки з піднятою рукою.

- Так-так, Бог - не Господь,- продовжив він вже спокійним тоном. - Він нікому не господар, не хазяїн, не начальник. Бог - Творець,- Сід знов підняв руку. - Творець, а не Господь, - він продовжував ходити в повній тиші з піднятою рукою і опущеною головою.

- І що з цього випливає?- спитаєте ви,- ніби згадавши про слухачів продовжив Сід. - І це, скажу я вам, буде дуже правильне питання. Дуже правильне. Вся суть в цьому питанні. В відповіді на нього.

І ви вже здогадуєтесь правильну відповідь: "Богу нічого від нас не потрібно". І будете праві. Майже праві. Богу й справді не треба від вас ні жертв, ні поклонінь, ні страху, ні виконання якихось заповідей. Йому не потрібна й ваша віра, визнання, вдячність чи любов.

Але я сказав "майже". Я не сказав "абсолютно праві". Так що ж від вас потрібно Богу? Що від вас чекає Творець?

А що чекає конструктор від механізмів, від машин, створених ним?- пауза. - Щоб вони виконували якусь роботу, приносили якусь вигоду? Ні. То господар чекає вигоди. Конструктор від своїх творінь чекає зовсім іншого. Щоб вони функціонували згідно своєї конструкції,- Сід підняв вказівний палець.

- І от ми підійшли до головного,- продовжив він,- підійшли до суті. А суть така: Всі його творіння поводяться згідно своєї конструкції, згідно структури, механізмів і інстинктів, закладених Творцем. І лише людина може діяти згідно інструкцій. І ці інструкції можуть не співпадати і навіть входити в протиріччя з природженими інстинктами, можуть ігнорувати і ущемляти природжені задатки людини, оголошувати її природжені схильності гріховними, злочинними.

Але скажіть мені, будь ласка, чия конструкція і чиї інструкції?- Сід знов зробив паузу. - Конструкція, звичайно ж від Творця,- скажете ви, - не люди її придумали. А інструкції?- пауза.

- Підніміть руки хто з вас бачив Бога і отримував від нього якісь інструкції, заповіді, правила поведінки,- Сід підняв голову і оглянув залу. - Не бачу рук, сміливіше, не соромтесь. Невже таких нема? Не вірю. Чи може я не там питаю? Може треба таких в психлікарні пошукати? - Вперше тишу в залі порушив сміх.

- Тоді звідки ж люди отримують інструкції і заповіді численних так званих богів? Від інших людей, звичайно. Безпосередньо чи через книги, написані людьми, фільми, зняті людьми.

Але ж,- зловите ви мене на слові,- хіба не Творець заклав в конструкцію людини можливість слідувати інструкціям, запрограмованим людьми? Хіба не Творець передбачив в конструкції людини місце для переконань, вірувань, ідеологій, здатних визначати поведінку людини в не меншій мірі ніж природжені інстинкти і схильності? Хіба не через різні переконання, вірування і ідеології стільки було серед людей непорозуміння, ненависті, конфліктів, війн? Навіщо Творець дав таку можливість?- Сід зробив довгу паузу, ходячи по залі з опущеною головою і складеними за спиною руками.

- А я вам скажу, я вам скажу навіщо,- він рвучко, ніби пробудившись, випростався і підняв голову. - Задля розвитку!

Так-так, саме для можливості швидкого розвитку. Для творення спільнот і суспільств, для пошуку нових правил поведінки в суспільстві, механізмів співпраці, нових суспільних моделей і структур, для проб і помилок. Адже вірування і ідеології не тільки розділяють людей, а й об’єднують, створюють спільноти з спільним баченням, з однаковими переконаннями і цінностями. Саме ідеології створили суспільства. Так, саме ідеології. Спочатку в вигляді релігій, пізніше політичні і національні ідеології. - Сід знову надовго замовк.

- І от суспільство переросло в Цивілізацію, породило Цивілізацію. - Він замовк, ніби даючи час на усвідомлення цього.

- Породило Цивілізацію і вмерло, зникло, пропало. Нема вже суспільства людей, нема співпраці людей. Бо нема й праці.

І що звідси випливає, які наслідки? І тут, дорогі мої, ми підходимо до самої суті. - Сід зупинився, глибоко вдихнув, ніби набираючись сил і продовжив вже більш твердим і рішучим голосом.

- Люди виконали свою місію, призначену їм Творцем - породили Цивілізацію і передали їй естафету розвитку. І тепер вони можуть стати нарешті самими собою. Нарешті можуть повернутись до Творця, можуть бути такими, якими їх створив Бог. Тепер нема потреби гвалтувати свою суть релігійними, моральними чи якимись іншими ідеологічними нормами. Не потрібно ламати себе і викручувати, пристосовуючи до суспільних вимог, перетворюючись в гвинтики і шестерні суспільної машини. Нема суспільства - не потрібні й ідеології і всі їхні правила, принципи і цінності.

- Що ж залишається,- продовжив Сід після короткої паузи. - Залишається суть людини, її конструкція, дана Творцем. Її природжені особливості, задатки і схильності, її здібності і таланти, її бажання і потенційні можливості. Вони різні, в кожного свої. І тепер не потрібно підганяти себе під якісь суспільні стандарти, стригтись під одну гребінку, танцювати під дудку суспільних правил, поданих в вигляді релігійних заповідей, моральних принципів чи державних законів. Нарешті можна дозволити собі бути собою, повернутись до своєї суті, даної Творцем.

І це не тільки можна, а й потрібно. В цьому й полягає тепер призначення кожного з вас - пізнати себе, свою суть, і реалізуватись відповідно до неї, згідно до планів Творця саме щодо вас. В цьому і воля Творця і ваша особиста велика місія,- Сід замовк і деякий час ходив мовчки.

- Церква Істинного Бога призвана допомогти вам в цьому. І жодна інша релігія, церква чи секта вам цього не дасть. Бо всі вони лише просто поширюють соціальні ідеології, закамуфльовані під нібито заповіді чи бажання якихось богів. І їх задача - зробити з вас однакових овечок, зручних для використання. В кращому разі для суспільного використання. А то й просто зручних для тих, хто має владу над іншими людьми.

Але час таких релігій пройшов. Їхній час - це лише короткий період суспільного розвитку. Коли потрібно зробити з людини гвинтик суспільної машини.

Мільйони років до появи суспільств не було релігій, ідеологій і не було потреби в них. І зі зникненням людського суспільства відпала в них потреба.

Вони називають нас сатаністами, матеріалістами. Кажуть: - замініть "Творець" на "природу", "еволюцію" і нічого в ваших твердженнях і висновках не зміниться. Ми їм відповідаємо: - ви вказуєте Творцю якими методами чи інструментами він має творити і забороняєте йому використовувати такі інструменти як біологічна чи соціальна еволюція? Так ви тоді круті перці, - в залі прокотився сміх.

Але де ви берете так звані заповіді своїх так званих богів? Де і ким вони записані? Людьми на глині, папірусі, шкурах чи папері.

А ми спираємось на інструкції Творця, записані в конструкції, природі людини, в її генотипі.

Скільки в світі страждань і поламаних доль через те, що овечку примушують воювати, а вовка їсти сіно. В нашій Церкві ви взнаєте хто ви, ким ви є, ким можете стати, в чому ви зможете досягти найбільших успіхів чи мати найбільше щастя, розвиваючи свої завдатки, схильності, використовуючи свої особливості. Але враховуйте, що хоч суспільства і нема, але ви живете серед людей. Тож потрібно пізнавати не лише себе, а й розбиратись в інших людях і враховувати їх інтереси і можливості.

І якщо ви відчуваєте себе вовком,- Борису чомусь здалось, що Сід звертається саме до нього,- то не варто дивитись на всіх інших людей як на овечок. А то можете натрапити на тигра чи лева. Чи насмілитесь напасти на носорога тільки тому, що він травоїдний. І це не принесе вам ні успіху, ні щастя.

Бажаю всім успіхів в пізнанні і реалізації шляху, визначеного для вас Творцем.

Читати коментарі (3)
Рейтинг Оцінили Переглянули
0 37
( написати коментар )
Анатоль
2017-12-03 18:15:07

Може є тут на Літклубі хто шукає Бога?

Тоді зверніть увагу на цей кусок.

Тут Сід - головний диктантор Церкви Істинного Бога і Слово Істинного Бога в своєму виступі дає основи Релігії Істинного Бога.

(відповісти)
Юрій Шеляженко
2017-12-03 18:45:47

Шо там його шукати? Бог не має іншої індивідуальності, окрім вашої.

(відповісти)
Анатоль
2017-12-03 19:11:30

Я лише пророк Останньої Заповіді.

(відповісти)
( написати коментар )