На першу сторінку
 
РеєстраціяЗайтиВідновити доступ
ЛітКлуб лого
всі твори проза поезія інше рецензії форум автор

Золотий Вік людства (сценарій Апокаліпсису) 53

Анатоль, 12.12.2017 рокуТут ще жіночка з другого ряду дуже хоче щось сказати,- Сід звернув увагу асистентки на жінку, що енергійно махала руками, просячи слова. Та направила камеру до неї.

- Чому Ви потураєте всяким соплякам, дозволяєте їм ображати Вас. А я б йому сказала,- жінка кивнула на задні ряди,- що він просто бичок дурний, півень безголовий, який думає, що ображаючи інших він цим самим підносить себе.

- Дякую за бажання заступитись за мене,- сказав Сід,- але мене характеризує те, що я говорю і роблю, а не те, що про мене хтось говорить.

- А він цікавий фрукт,- сказала Дая.

- Хто?- Макс підняв голову від якогось приладу, над яким щось чаклував.

- Та Сід же. Чимсь на Анатоля схожий.

Макс ввімкнув на себе канал на якому Дая проглядала спогади Бориса.

- Знайоме обличчя,- сказав він, - здається я його знаю. Точно, це ж наш Іллюша Савченко!- зрадів Макс.

- Звідки ти його знаєш?

- Працював колись в нашій фірмі.

- Він що гіпнозом якимсь володіє?

- З чого ти це взяла?

- Та Бориса за якусь мить приструнив, примусив слухати і сприймати.

- Ану вернись до того епізоду.

Дая знайшла потрібне місце в записах спогадів Бориса.

- Все ясно,- сказав Макс, подивившись кілька секунд. - Окуляри.

- Що окуляри? Ти його по окулярах впізнав?

- В нього психодилічні окуляри. Зверни увагу, він їх ніби поправляє перед тим як глянути на Бориса.

- Такі як ото ти мені давав?

- В нього старий варіант. Бачиш які масивні? Коли ми розробили новий, більш елегантний варіант, старі зразки відправили на утилізацію. От Іллюша, видно, стяпнув собі штучку. І пізніше знайшов їм застосування.

- Так Сід - це Савченко Ілля Дмитрович, Данилович чи Давидович?

- Я вже не пам’ятаю як його по-батькові.

- А що з допомогою тих окулярів можна робити?

- Багато чого, функціональні можливості в них майже як і в нових. Думаю в даному разі він використав режим так званого пробою стереотипу. Це коли інформація сприймається людиною не через фільтр існуючих переконань, а прямо.

- Реалізація побажання Ісуса "будьте як діти"? А це хіба законно?

- Про який закон ти говориш? Хіба ти не бачиш, що ніякого закону тут нема?

- В містах же закони є. В нашому, наприклад, пророкам не дозволяється жодних технічних засобів використовувати при виступах перед людьми.

- Може в таких містах він і не користується окулярами.

- А як же тоді впливає на людей?

- Пророка, як і короля, робить свита. Він приїздить виступати туди де вже помічники зробили йому відповідний імідж, де вже готові його сприймати через підготовлені фільтри.

- Це все неправильно і незаконно. Насильство над людиною. Перепрограмування людини допускається лише за важкі злочини, і то за її згодою,- впевнено заявила Дая. - Потрібно вивести його на чисту воду.

- Програмування і перепрограмування людей відбувалось і відбувається скрізь і завжди. Просто іншими методами. Скільки прихильників в його церкві? Мільйони. А скількох він особисто мобілізував за допомогою окулярів? Може кілька десятків чи сотень. А решта ж залучені його послідовниками звичайними методами.

- Він шахрай і злочинець.

- Чим він відрізняється від інших пророків, політиків, артистів? Тільки тим, що ті для завоювання прихильності і людських симпатій, для поширення ідей використовують свої природні дані - вигляд, голос, харизму, привабливість, вміння брехати, обіцяти, залякувати, маніпулювати людьми. А в нього нема цих природних даних, він використав технічні засоби. Мені здається більш важливим є те, на що цей вплив орієнтує людей, а не те, яким чином він здійснюється.

Зміст його проповідей цілком раціональний, діяльність його церкви направлена на пізнання людиною своїх особливостей і розкриття свого потенціалу. Це краще ніж те, на що орієнтують інші церкви.

- Розказати людям про окуляри і вся його церква лусне як мильна бульбашка,- вже спокійніше сказала Дая.

- Не думаю. Людині не важливо як саме вона прийшла до своїх переконань, що спонукало її до цього. Головне, що її переконання є істинними, бо вони є її переконаннями. Хіба віруючий мусульманин чи християнин засуджує своїх батьків за те, що вони виховали його мусульманином чи християнином, скориставшись його некритичним сприйняттям в дитячому віці? Ні. І атеїст не засуджує батьків, що виріс він атеїстом. Навпаки вдячний їм, що не зазомбували його якоюсь вірою.

- Ти говориш правильно, переконливо, але я не можу погодитись з тим, що можна людину отак просто без її згоди і відома програмувати якоюсь вірою, переконаннями.

- Всіх дітей програмують вихованням. Та й не тільки дітей.

- Але ж в них є вибір і шанс не сприйняти цього програмування, стати дисидентом, білою вороною, бунтарем, врешті-решт, злочинцем.

- Пробій стереотипу технічними засобами дозволяє лише доступ інформації не через фільтр переконань. Цим не встановлюються автоматично нові переконання, лише урівнюються шанси нових переконань зі старими. Так що саме цим дається свобода вибору, знімається несвобода попередньої ангажованості.

- Ну, якщо так,- здалась Дая, - тоді ладно. Але ж технічними засобами можна і безальтернативно змінити психіку людини, її вірування, переконання, цінності.

- Можна. Але ті окуляри такої можливості на дають,- Макс на хвилинку задумався. - До речі, ану давай прокрутимо Борису його спогади на тому місці, де Сід каже, що якщо відчуваєш себе вовком, то не варто дивитись на інших людей як на овечок, бо можеш напоротись на лева чи носорога. І трошки підсилимо їх.

Читати коментарі (0)
Рейтинг Оцінили Переглянули
0 44
( написати коментар )