На першу сторінку
 
РеєстраціяЗайтиВідновити доступ
ЛітКлуб лого
всі твори проза поезія інше рецензії форум автор

П'ята думка з вісімнадцяти

Serischeva Antonina, 03.01.2018 рокуЖиття є система в якій ми знаходимось. Складно оцінювати будинок зовні, коли ми сидимо в одній з його кімнат та не можемо вийти. Але ми трохи знаємо, що система завжди підкорюється правилам. Бути хорошим – добре, вже тобі після багатьох складних випробувань на шляху до вершин буде легше. Життя допоможе тобі. А що робити вночі на тому шляху? Звісно тебе наздожене та діва у чорному пальто зі стразами. Розіб’єш табір? Перпочинеш? А виходити з лабіринту хто буде?

Краще вивчити його вздовж та поперек і об’явити це своїм персональним лабіринтом. Для цього день і ніч треба його вивчати, кропітливо промальовуючи кожен поворот. Для цього тобі необхідно повинен ліхтар.

Розум. Кругозір. Брати чи незнайомці одне одному? Розумна людина це та, що знає багато дат, імен, фактів? Коли я навчалась у школі для мене це не було вагомим показником мого розуму. Можливо воно так і є, але мені здається, що це більш притаманне кругозору. Чудово, коли є не точка у баченні питання, а цілий радіус навколо нього. Мій показник розуму я визначаю не як здатність заучувати, а як здатність розуміти. Розум-розуміти, логічно ж. Не так важливо, як ти перескажеш слово у слово закон з фізики, як те, що ти повинен його розуміти, принцип роботи цього закону повинен бути доступний до тебе настільки, наскільки ти зможеш пояснити його простими словами для дитини. Багато що довкола нас придумали люди для людей. Отже ми здатні це розуміти, якими б примудрими словами вони це не називали. Все в світі можливо пояснити. І так само все в світі можливо спростити. Я розумію багато теорії тільки тому що у себе в голові спускаю з неба до землі ті пояснення і звожу їх до побутових ситуацій. І ти так можеш. Намагайся уявити цей процес у себе в житті.

Другим складником розуму після здатності розуміти вважаю здатність швидко застосовувати свої знання. Нашо тобі той багаж теорій, коли практично воно не працює. Ну і звісно третє. Це здатність пошуку потрібної інформації. Добре, коли знаеш багато, та повертаючись до другого пункту, чи зможеш ти його застосувати у практиці. Нове покоління зараз відбирає для себе лише так звану «потрібну» інформацію, яку вони можуть застосувати у реальному житті. Народившись ще в тому сторіччі, дивно шо мені це теж притаманно, але я повністю згодна з думкою, що спочатку треба здобути всебічну освіту (є речі, які соромно не знати), а потім вже вишукувати саме ті інформаційні потоки, які тобі потрібні.

Твій розум-твій ліхтар. Більше потрібних знань в сфері «лабіринтознавство» і тим скоріше ти станеш його власником. Світи собі у дорозі. Накопичування знань призводить до підвищення яскравості світла. У цьому моя думка. Розумій, а не зачитуй. Вмій плідно шукати потрібну інформацію, яку зможеш застосувати.

Читати коментарі (1)
Рейтинг Оцінили Переглянули
0 38
( написати коментар )
Анатоль
2018-01-03 15:48:07

Розуміти явище - це мати його модель.

(відповісти)
( написати коментар )