На першу сторінку
 
РеєстраціяЗайтиВідновити доступ
ЛітКлуб лого
всі твори проза поезія інше рецензії форум автор

Золотий Вік людства (сценарій Апокаліпсису) 56

Анатоль, 12.01.2018 року- Ну з цими розібрались нарешті,- Дая встала і потягнулась. - Але мені не ясно щодо морфа. Я розумію: лице змінюється, фігура, голос, навіть характер. Але ж в нього і волосся і одежа стають зовсім іншими. Як можна за пару секунд перетворити жінку з довгим волоссям в лисуватого чоловіка? Куди ж дівається волосся? І як одежа замінюється?

- Це якраз просто,- Макс теж встав і екран приладу, за яким він сидів, погас. - Адже і волосся морфа і одежа складаються з нанороботів, які, змінюючись і об'єднуючись певним чином, можуть створювати будь-які структури, імітуючи різні предмети. В перерізі волосини поміщається 5 тисяч нанороботів, тож без хорошого мікроскопа і не помітиш різниці зі справжньою волосиною.

- А може морф перетворитись в собаку чи холодильник?- задала провокаційне питання Дая.

- Цей - ні. Він спеціалізуються на імітації людей, їхнього вигляду, голосу, навіть на їх манері говорити і думати. В нього є певне незмінне ядро і лише зовнішні частини можуть змінюватись. А от морфи-розвідники можуть; вони складаються повністю з нанороботів і можуть довільно міняти свою форму і функції. Ті можуть імітувати і людину, і дерево, і камінь, клумбу з травою, полицю з книжками, зграю горобців чи пилюку на дорозі.

- Ви і таких робили?

- Розвідці ми приділяли багато уваги,- сказав Макс задумливо.

- Навіщо це вам було?

- Я вже казав, що хоча ми намагались діяти максимально безконфліктно, але така швидка і грандіозна перебудова економіки світу не могла не породити численних ворогів, не викликати проти нас ворожнечі і агресії. З боку і корпорацій, і урядів, і спецслужб. Тож знати наміри і плани противника - це мати перевагу над ним. Та й своїх співробітників треба контролювати, виявляти кротів, запобігати несанкціонованій передачі технологій, диверсіям.

- Подібні технології напевне і зараз використовуються в системах безпеки, демонами, наприклад.

- Думаю, що в деяких особливих випадках використовуються, але не часто.

- Чому, адже це так зручно мати таких розвідників, що можуть пройти через шпаринку мікронних розмірів і зібратись потім в якийсь пристрій, що за формою не викликає ніяких підозр.

- Це небезпечні технології. Є деяка не нульова ймовірність виходу їх з-під контролю з непередбачуваними наслідками. Хоча при їх розробці засобам безпеки приділяється особлива увага. Наприклад нанороботи, задіяні в морфах, не можуть розмножуватись. Бо їх конструкція така, що вони повинні довгий час зберігати функціональність і пластичність, здатність змінювати і свою внутрішню структуру і зв'язки.

- Так в чому ж тоді небезпека, якщо вони не можуть розмножуватись?

- А раптом виникне якийсь гібрид чи симбіот зі спеціалізованим нанороботом, але здатним розмножуватись. Тоді це буде нова форма життя, некерована, непередбачувана, яка може довго жити, розмножуватись, змінюватись.

- Так це будь-який предмет в цій кімнаті, чи й елемент одежі може бути не просто жучком, а й морфом? І все, що ми говоримо, може бути не лише комусь відомо, а й він має можливість вчинити якісь дії?

- В принципі то може, але як я вже казав, такі технології застосовуються на Землі вкрай рідко, лише в особливих випадках.

- Так ти і є особливим випадком. Система ж знає, що ти був причетним до цих технологій і може цікавитись, чи не залишилось в тебе щось з того, чи не збираєшся ти його якось використати.

- Ти недооцінюєш систему безпеки маєтку,- з деякою гордістю в голосі відповів Макс. - Все, що попадає сюди автоматично сканується на наявність якихось пристроїв, оцінюються їхні функції, можливості, і при потребі знешкоджуються.

- Але ж нанороботи можуть потрапляти в маєток з дощем, з вітром і вже тут організовуватись в якісь пристрої, замасковані під будь-що - під опале листя, чи пилюку, яка взуттям буде перенесена всередину, чи в непомітне оком потовщення стіни, яке може переповзати в будь яке місце.

- В тебе невірне уявлення про систему безпеки маєтку,- відповів Макс. - Напевне ти думаєш, що це якийсь суперкомп'ютер, який аналізує інформацію з численних датчиків і приладів і вирішує чи є якась загроза.

- А хіба це не так?- здивувалась Дая.

- Частково так і є. Але точніше буде порівнювати маєток з живим організмом з своєю імунною системою. Елементи цієї системи присутні в усіх конструкціях маєтку, в усіх предметах тут, в тому числі і в вигляді нанороботів. Ця імунна система здатна розпізнавати навіть невеликі групи чужих нанороботів чи пристроїв, створених ними. І не тільки розпізнавати, а й знищувати,- пояснив Макс.

- Але ж можна її якось обманути, прикинувшись своїм, чи навіть перепрограмувати, взяти під чужий контроль, щоб вона руйнувала системи маєтку, чи навіть людей?

- В принципі то все можливо, якщо твої технології досконаліші. Не може бути вічних гарантій безпеки. Все залежить від рівня технологій противників.

- А бойові нанороботи є?- поцікавилась Дая.

- Можуть бути.

- А ви їх робили?

- Розробляли на всяк випадок, але не виготовляли, не вирощували.

- А що вони можуть?

- Можуть руйнувати системи зв'язку противника, системи безпеки чи енергозабезпечення, виводити з ладу чи брати під контроль електроніку.

- Як вони це роблять? Ну, вивести з ладу - це я розумію: можна просто щось закоротити. А як взяти під контроль?

- Проаналізувати сигнали управління системою, розірвати чи заблокувати десь проходження сигналу і посилати в систему свої керуючі сигнали.

- А якщо електроніка добре загерметизована, як в неї можна попасти?

- Всяка електроніка має якісь входи і виходи для сигналів, часто вхідні сигнали досить слабі, тож нанороботи можуть подавати на вхід свої сигнали, сильніші, які заглушать їхні. Та й можуть проникати і через тверді тіла, продірявлюючи їх? Можуть проникати всередину мікросхем і там робити зміни.

- Як він попаде через корпус мікросхеми? В нього енергії не вистачить, щоб просвердлити чи розчинити тверде тіло товщиною в тисячу разів більшою за його розміри.

- Вони ж можуть об’єднуватись. Утворити, наприклад, ланцюжок з кількох тисяч нанороботів і по ланцюжку передавати енергію, роблячи отвори мікронного діаметра в стінках товщиною кілька міліметрів. І через цей отвір попасти всередину.

- А як можна продірявити стінку з алмазу, наприклад?

- Найлегше каталітичним окисленням алмазу атомарним киснем. Алмаз перетворюється в вуглекислий газ.

- Але ж їх можна використовувати не лише проти техніки, а й проти людей?

- Звичайно. Вони можуть потрапляти в організм при диханні, через їжу і воду, чи й проникати через шкіру. А там вже можливостей для дій скільки завгодно.

- Ясно, нанороботи можуть не лише лікувати.

- Так, можуть і руйнувати організм чи брати під контроль. Пошкоджувати стінки артерій чи викликати утворення тромбів. За допомогою своїх молекулярних машин можуть синтезувати віруси чи ефективні нервово-паралітичні речовини, можуть в мозку утворювати складні структури і керувати людиною. Вона може при цьому і не відчувати якихось змін і сприймати свою поведінку ніби викликану власними бажаннями чи рішеннями.

- А що з найскладнішого можуть робити нанороботи в організмі людини?

- Лікувати складніше ніж руйнувати. А найскладніше, напевне, омолоджувати організм. Для цього потрібні тонкі скоординовані впливи на багато систем і тканин організму, потрібні впливи на генному рівні, на рівні роботи з генними промоторами і супресорами. Безсмертними ж роблять людей теж нанороботи.

- Ага, так от чому ти не захотів стати безсмертним,- здогадалась Дая. - В тебе тут і маєток не гірший ніж в них, і можливості більші. Ти можеш і сам себе безсмертним зробити чи омолодитись. І не тільки себе, а й кого захочеш.

- Я такого не казав.

- Не казав. Але я, здається, розумію чому ти не хочеш стати безсмертним.

- І чому?

- Ти боїшся, що в результаті цих перетворень можеш змінитись і захочеш використати наявні технологічні можливості для якихось непередбачуваних цілей.

Читати коментарі (0)
Рейтинг Оцінили Переглянули
0 22
( написати коментар )